×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Zapisy na Bieg Piastów '23

Do końca października obowiązuje najniższa opłata startowa na główne konkurencje przyszłorocznego Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego

Biegi w Górach Izerskich rozegrane będą tradycyjnie na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Zapisy na największy polski bieg narciarski idą w świetnym tempie. W dwa tygodnie napłynęło prawie dwa tysiące zgłoszeń z czternastu państw Europy, Australii i Ameryki Północnej. Największym powodzeniem cieszy się bieg na 25 km. Wybrało go już ponad 700 osób. Na koronną pięćdziesiątkę zgłosiło się sześciuset zawodników, na 6 km — ćwierć tysiąca, zaś na 30 km zamierza jak dotąd wybrać się ponad dwieście osób.

Wszystkie informacje na temat czterdziestego siódmego już Biegu Piastów dostępne są na w serwisie Bieg-Piastow.pl. Tam też można się zapisać na start. Do końca października obowiązują najniższe opłaty startowe. Na przykład 50 km kosztuje 150 zł. W porównaniu z innymi biegami tej rangi na świecie, to zdecydowanie najmniej. Organizatorom zależy bardzo na wysokiej frekwencji i na jak największej dostępności do zawodów.

Zapisy na Bieg Piastów trwają

Nadchodzący Bieg Piastów, jak od 47 lat, rozegrany będzie na pięknych trasach Gór Izerskich na Dolnym Śląsku ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Nowością będzie arena startu i mety, oddane jesienią tego roku do użytku Dolnośląskie Centrum Sportu POLANA JAKUSZYCKA. Ten bardzo nowoczesny ośrodek, wybudowany kosztem ponad 200 milionów złotych przez samorząd województwa dolnośląskiego przy wsparciu państwa, będzie służył jako biuro wydawania numerów startowych, jak również zaoferuje narciarzom szatnie, natryski, szafki na ubrania, smarowalnie nart, bar, restaurację oraz miejsca noclegowe w hotelu i hostelu. Wzrośnie dzięki temu komfort obsługi zawodników.

Bieg Piastów rozgrywany jest od 1976 roku, a jego tradycja wiąże się z postacią charyzmatycznego Juliana Gozdowskiego, który wprowadził te zawody na poziom światowy. Bieg Piastów od czternastu lat należy do prestiżowego grona największych biegów narciarskich świata, zrzeszonych w Wordloppet Ski Federation. Pod względem frekwencji plasuje się w gronie dziesięciu największych biegów narciarskich globu. Nie byłoby to możliwe bez pomocy i życzliwości szeregu partnerów i sponsorów. Wiadomo już, że przyszłoroczny Bieg Piastów będzie wspierany przez KGHM Polską Miedź i Brubecka. Organizatorem Biegu Piastów jest stowarzyszenie pod tą samą nazwą.

Zapisy na Bieg Piastów trwają

Program Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego '23

  • 25 lutego 2023 / bieg rodzinny (zapisy wkrótce)
  • 26 lutego 2023 / Memoriał Stanisława Michonia na 15 km (zapisy wkrótce)
  • 27 lutego 2023 / bieg nocny (zapisy wkrótce)
  • 3 marca 2023 / biegi na 6 i 30 km — jedyny techniką dowolną (zapisy trwają)
  • 4 marca 2023 / bieg na 50 km (zapisy otwarte)
  • 5 marca 2023 / bieg na 25 km (zapisy otwarte)

Źródło: stow. Bieg Piastów