×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Radiowa JEDYNKA na Festiwalu Narciarstwa Biegowego — XLIV Biegu Piastów

W najbliższy weekend malownicze trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na Dolnym Śląsku pokona ponad sześć i pół tysiąca zawodników z 30 krajów z 3 kontynentów. Biegu Piastów od piątku 28 lutego do niedzieli 1 marca ponownie wspierać będą dziennikarze radiowej JEDYNKI. W plenerowym studiu Programu 1 Polskiego Radia na Polanie Jakuszyckiej będzie można wysłuchać audycji na żywo, spotkać się z prowadzącymi, pozdrowić bliskich na antenie, zrobić sobie zdjęcie w radiowej foto-budce lub wziąć udział w animacjach przygotowanych przez ekipę JEDYNKI.

Biegacze w nadchodzący weekend mają do wyboru trasy na dystansach: 6 km, 25 km, 30 km i 42 km. W biegu na 25 km pobiegnie mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk. Na liście startowej zawodów znajdzie się wielu debiutantów, ale nie zabraknie też weteranów. Jednym z nich jest Walter Judka – jedyny uczestnik wszystkich odsłon Biegu Piastów od 1976 roku, który pobiegnie na 6 km ze swoją wnuczką Olą. Udział w biegach potwierdzili zawodnicy m.in. z Czech, Kanady, Australii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Islandii i Finlandii. Pierwsza Polka i pierwszy Polak na mecie najdłuższego z biegów tradycyjnie już otrzymają nagrody Programu 1 Polskiego Radia.

Marcin Kusy z plenerowego studia Programu 1 Polskiego Radia na Polanie Jakuszyckiej poprowadzi Muzyczną Jedynkę od godz. 13. Karolina Rożej i Grzegorz Frątczak rozpoczną Ekspres Jedynki o 15. Radiowe studio odwiedzi m.in. Marcin Zawół – pierwszy Polak ze złotym medalem w historii zimowych olimpiad młodzieżowych i uczeń szkoły mistrzostwa sportowego w Szklarskiej Porębie. Słuchacze dowiedzą się również, na jakim etapie jest budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej i dlaczego Szklarska Poręba nazywana jest Mineralogiczną Stolicą Polski.

W sobotę 29 lutego JEDYNKA zaprasza do aktywnego udziału w audycjach od samego rana. Karolina Rożej i Daniel Wydrych poprowadzą Jedyne takie miejsce od godz. 9. Dziennikarze zapewnią też relacje z trasy biegu na 42 km techniką klasyczną i oprowadzą słuchaczy po zimowym miasteczku w Jakuszycach. Odwiedzą też górskie schroniska, wybiorą się do Wodospadu Kamieńczyka i opowiedzą o bogactwie minerałów Gór Izerskich. Wśród gości audycji pojawi się m.in. Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost — dyrektorka zarządzająca Biegiem Piastów oraz rodzinny zespół instruktorów narciarstwa biegowego: Walter, Wojciech, Paweł i Monika Judka. O godz. 14 Marcin Kusy ponownie zaprosi słuchaczy i uczestników wydarzenia na Muzyczną Jedynkę pełną dźwięków dopingujących i mobilizujących narciarzy.

Relacje reporterów: Marii Mazurek oraz Patryka Michalskiego z przebiegu wydarzeń pojawią się zarówno w piątek, jak i w sobotę w porannych Sygnałach dnia w godz. 6-9, w audycji W samo południe 12-13 oraz w paśmie Polska i Świat o godz. 22. Z kolei w niedzielę 1 marca w audycji Czas pogody (godz. 10-12 słuchacze Programu 1 Polskiego Radia poznają wyniki finału biegu na 25 km oraz usłyszą rozmowy z uczestnikami i zwycięzcą na tym dystansie.

Radiowa JEDYNKA zaprasza do udziału w audycjach na żywo oraz do wspólnej zabawy!