×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Leśne dziedzictwo

Leśne dziedzictwo

From 11.09.2021 10:00 until 11.09.2021 15:00

At Szklarska Poreba, Poland

Categories: Wycieczki, Warsztaty

Hits: 2699

Rate:

Wyprawa w poszukiwaniu ametystów i kwarców dymnych

Muzeum Karkonoskie — Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zaprasza na warsztaty, które poprowadzi geolog Roksana Knapik. Odbędą się w formie pieszej wycieczki na trasie długości ok. 7 km. Podczas wędrówki uczestnicy zobaczą żyłę kwarcową z ametystami i starą hałdę kopalni pegmatytów "Anton", gdzie będą szukać kwarców dymnych (i nie tylko!).
Start 11 września 2021 r. o godz. 10 ze Szklarskiej Poręby przy wejściu na żółty szlak naprzeciwko pensjonatu Cytryn przy ul. Kilińskiego 21. Ponieważ nie ma tu możliwości parkowania, auto można zostawić na płatnym parkingu powyżej wzdłuż ulicy Uroczej (płatność tylko bilonem lub aplikacją moBilet) lub poniżej, w okolicach. Warto zaplanować czas na parkowanie i nie przyjeżdżać na ostatnią chwilę.

Wycieczka potrwa ok. 5 godzin — przewidywany koniec około godz. 15.
 
Udział jest bezpłatny. Zapewnione są młotki, przecinaki, okulary i rękawice ochronne, a także proste torebki papierowe na okazy. Organizator NIE zapewnia ubezpieczenia NNW. Obowiązuje strój terenowy — uczestnicy muszą być przygotowani na różne warunki pogodowe, w tym również deszcz. Obie lokalizacje zajęć są kamieniste, więc należy włożyć stosowne obuwie (np. trekkingowe trzewiki). W terenie wciąż jest sporo kleszczy — zabezpieczcie się przed nimi i wszechobecnymi meszkami. Przyda się również latarkę do oglądania starej kopalni.

Uwaga, każdy uczestnik otrzyma unikatową grę planszową, stworzoną specjalnie na potrzeby projektu.

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami/opiekunami.

Liczba miejsc ograniczona — obowiązują zapisy: tel. 757 172 611, e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Warsztaty to pierwsze wydarzenie realizowane w ramach programu Leśne dziedzictwo Szklarskiej Poręby, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje 2021 oraz z Budżetu Województwa Dolnośląskiego. W jego ramach odbędą się także zajęcia szklarskie, warsztaty poświęcone walońskim tajemnicom oraz kurzakom i drwalom. Wkrótce ruszy także gra terenowa Leśne Skarby, której 100 pierwszych uczestników otrzyma w nagrodę naszą grę planszową.

Leśne dziedzictwo - gra planszowa

Więcej na internetowej stronie muzeum: www.muzeumdomhauptmannow.pl oraz Facebook/Dom Hauptmannów.

Leśne dziedzictwo - wycieczka 11 września 2021 r.