×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Myślę, więc nie śmiecę

Myślę, więc nie śmiecę

On 17.09.2021

At Szklarska Poreba, Poland

Categories: Dla mieszkańców

Hits: 2562

Rate:

Szklarska Poręba dołączyła do akcji Sprzątania świata – Polska

Sprzatanie świata - Szklarska Poręba 17 września 2021

Jest ona częścią międzynarodowego ruchu Clean Up The World wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.
Inicjatorem ogólnopolskiej, a zarazem ogólnoświatowej akcji odbywającej się zawsze w trzeci weekend września, jest fundacja Nasza Ziemia.

Jak mówią o akcji Sprzątanie świata – Polska organizatorzy, nie chodzi w niej o to, by sprzątać, lecz by NIE ŚMIECIĆ. A także poprawnie segregować odpady. Tegoroczna edycja będzie również okazją do edukacji, jak poprawnie organizować akcje terenowe: od wybrania do sprzątania terenu, uzyskania pozwoleń, zapewnienia bezpieczeństwa, po wywóz zebranych odpadów. Dlatego hasło tegorocznej akcji, będące parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza "Cogito ergo sum" (Myślę, więc jestem), brzmi MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Każdy powinien je wziąć sobie do serca. Nie opłaca się śmiecić w naturze. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Raporty z ubiegłorocznej akcji ujawniły ponad 600 dzikich wysypisk! Zebrano na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. Były pośród nich oczywiście szklane i plastikowe butelki, opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystkie w ogromnych ilościach! To dowód, że zaśmiecamy Ziemię bez opamiętania. Przestańmy wreszcie to robić! I weźmy udział w akcji Sprzątanie świata.

Plakat akcji przygotował jeden z najwybitniejszych polskich grafików-plakacistów Andrzej Pągowski.Sprzatanie świata 17 września 2021.