Muzyczna uczta na cztery smyki

Muzyczna uczta na cztery smyki

From 01.05.2019 12:30 until 01.05.2019 13:30

At 1 Maja 1, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Categories: Kultura, Koncert

Hits: 3530

Rate:

Po otwarciu Galerii Ulicznej 1 maja br. o godz. 12, z ul. Jedności Narodowej przenosimy się na Skwer Radiowej Trójki by posłuchać niezwykłego koncertu

CHILLA QUARTET

2019 05 01 chilla quartet3

Cztery klasyczne instrumenty, nowoczesne brzmienia, elektryzujący wokal i nietuzinkowe aranżacje – tak najprościej można opisać charakter Chilla Quartet. Żeński kwartet smyczkowy tworzą cztery młode, żywiołowe kobiety. Na ich scenie dominuje nowoczesność – dzięki niej pozwalają słuchaczom poznać na nowo ulubione utwory, ale też pokazują, że współczesna muzyka może brzmieć dobrze również dla konesera klasycznych brzmień. Nietypowe aranżacje, to nie jedyne, czym zespół potrafi zaskoczyć. Kwartet na scenie przeobraża się w trio smyczkowe, które tworzy tło dla głębokiego głosu Pauliny Lulek-Zielińskiej, uczestniczki programu The Voice of Poland, członkini zwycięskiej drużyny Kamila Bednarka w programie Bitwa na głosy emitowanym przez TVP2 oraz laureatki koncertu DEBIUTY podczas Jubileuszowego 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wokalistka i altowiolistka doskonale odnajduje się w roli frontmanki.

Chilla Quartet wystąpiły w programie muzycznym Polsatu - Must Be The Music, gdzie spotkały się z pozytywną opinią jury oraz zyskały uznanie publiczności, zdobywając I miejsce w głosowaniu internetowym na najlepszy występ. Chilla Quartet to niebanalna formacja, która obok miłości do muzyki postawiła sobie cel – odkryć to co znane na nowo, zaskoczyć odbiorców i zarażać dobrą energią.

Skład zespołu:

  • Joanna Zagajewska – skrzypce I
  • Magdalena Środula – skrzypce II
  • Paulina Lulek-Zielińska – altówka / wokal
  • Katarzyna Wrona – wiolonczela

Zobaczcie artystki w akcji na YT.

Chilla w języku perskim چله i arabskim أربعين znaczy „czterdzieści”, to duchowa praktyka pokuty i samotności w sufizmie, znana głównie w tradycji indyjskiej i perskiej (wg Wikipedii).