×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Czterech mieszkańców Szklarskiej Poręby: Karol Głuszak, Paweł Orłowski, Donat Pawłowski i Mariusz Wróbel wyruszyło 8 lipca  ze Skweru Radiowej Trójki w trasę Trójkowej Magistrali Szklarska Poręba - Augustów. Przejadą na rowerach ponad 700 km z zimowej do letniej stolicy Trójki, z gór nad jeziora, z zachodu na wschód Polski!


Ekipę pożegnali Walończycy z Mistrzem Walońskim Juliszem Naumowiczem na czele. Nie obyło się bez walońskich obrzędów, mających wzmocnić całą grupę przed wyprawą.

Akcję zainicjowali radni i mieszkańcy Szklarskiej Poręby. Trasa została wytyczona w ramach partnerskiej współpracy Szklarskiej Poręby i Augustowa, dwóch miast położonych na przeciwległych krańcach Polski, odległych na mapie, ale blisko zaprzyjaźnionych dzięki Trójce.

Na trasie dodatkowo wyróżniono 7 miast i miasteczek, które będą gościć uczestników tego niebywałego przejazdu: Jawor, Żórawina, Mikstat, Warta, Wyszogród, Jednorożec i Kolno.


Organizatorzy zaplanowali przejechanie trasy w ciągu 8 dni.

1 dzień (08.07.) Szklarska Poręba – Jawor
2 dzień (09.07.) Jawor - Żórawina
3 dzień (10.07.) Żórawina – Mikstat
4 dzień (11.07.) Mikstat – Warta
5 dzień (12.07.) Warta – Wyszogród
6 dzień (13.07.) Wyszogród – Jednorożec
7 dzień (14.07.) Jednorożec - Kolno
8 dzień (15.07.) Kolno - Augustów.

Jak to wyjdzie w praktyce, przekonamy się już niedługo.  Wiele zależy od pogody, a jeszcze więcej od kondycji naszych rowerzystów. Będziemy na bieżąco śledzić ich poczynania i relacjonować przebieg przejazdu na stronie internetowej miasta Szklarska Poręba.

Razem z rowerzystami pojchał również Burmistrz Szklarskiej Poręby - Arkadiusz Wichniak oraz Teresa Głuszak i Bożena Paluch.
W trakcie trwania akcji będą rozdawane materiały promocyjne Szklarskiej Poręby i wszystkich uczestniczących w niej miast. Przejazd będzie również komentowany przez Radiową Trójkę, która objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Oficjalne zakończenie i przywitanie naszych rowerzystów przygotowuje Augustów.

Życzymy powodzenia!!!