Grzybowe bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich

Pierwsza z trzech edukacyjnych wędrówek po Karkonoszach i Górach Izerskich wyruszy w sobotę 18 lipca 2020 o godzinie 9. Wspólne ich hasło wyjaśnia ideę: O grzybach — naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich.

Pod przewodnictwem specjalistów zainteresowani mieszkańcy Krainy Ducha Gór i turyści będą mogli uzupełnić informacje o miejscach występowania grzybów w naszych górach, o ich klasyfikacji i warunkach rozwoju, o roli człowieka w ochronie przyrodniczego dziedzictwa.

Wędrówki — pierwsza w lipcu, a kolejne 1 i 22 sierpnia — obejmą zasięgiem różne rewiry Karkonoszy i Gór Izerskich. Podczas pierwszej i drugiej grzybiarze wjadą koleją krzesełkową na Szrenicę, a podczas trzeciej na Kopę.

Organizatorem eskapad jest Stowarzyszenie LOKALNI—NIEBANALNI, a sfinansowane są z grantu pn. Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacji w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu dla operacji realizowanej pod nazwą Borowiki, kurki, kozaki — grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich. Stowarzyszenie otrzymało grant od Lokalnej Grupy Działania PARTNERSTWO DUCHA GÓR. Koszty: zatrudnienie specjalistów, bilety do KPN, wjazd na Szrenicę i Kopę oraz drobny turystyczny poczęstunek — opłacą organizatorzy. Uczestnicy każdej z 30-osobowych grup są zobowiązani we własnym zakresie zapewnić środki ochrony osobistej w związku z COVID-19.

Chęć udziału we wybranej wędrówce edukacyjnej należy zgłosić telefonicznie (nr 601 989 594) lub e-pocztą (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!) na tydzień PRZED wydarzeniem. Ilość miejsc jest ograniczona, zatem decyduje kolejność zgłoszeń.

Do udziału w grzybopoznawaniu serdecznie zapraszają LOKALNI—NIEBANALNI ze Szklarskiej Poręby wraz z partnerami: Karkonoskim Parkiem Narodowym, Towarzystwem Izerskim oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacji w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu dla operacji realizowanej pod nazwą BOROWIKI, KURKI, KOZAKI — grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich.