Nieważkość można poczuć w Szklarskiej Porębie. 
W Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada ustawiono „Wieżę Emocji”. Podczas swobodnego, lecz kontrolowanego spadku, można przez chwilę poczuć się jak kosmonauta. Oprócz tego widać panoramę Karkonoszy, bowiem wieża ustawiona jest na wzgórzu, a uczestnicy zabawy wyjeżdżają ponad korony drzew.

Nie jest to bardzo wysoka konstrukcja. Jednak dzięki temu mogą z niej korzystać także dzieci. Ograniczenie wiekowe dotyczy osób poniżej 6 roku życia oraz mających mniej niż 120 cm wzrostu. Emocje podczas spadania w dół z prędkością 6m/s są duże, także dla dorosłych.

   

To kolejna inwestycja spółki zarządzającej parkiem położonym w centrum miasta. Przed trzema laty, wybudowana została grawitacyjna kolejka górska „Alpine Coaster”. W tym roku stanęła „Wieża Emocji” oraz nowy „Ogród Dmuchańców”, który z pewnością będzie się podobać dzieciom.

Na najmłodszych przygotowany jest też „Dziecięcy Labirynt”. To zadaszona, dwupoziomowa konstrukcja z torem przeszkód i kulkowym basenem. W najbliższych dniach uruchomiony zostanie też „Mini Golf” z 18 dołkami do gry.

 

 

W połowie lipca, w Parku Esplanada polską premierę będą miały „Laser Bumpers”. To pojazdy, które potrafią się obracać z prędkością 6 m/s. Uczestnicy zabawy mogą do siebie strzelać wiązkami laseru i za każde trafienie otrzymują punkty. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości ścigania się „Mini Cars”. Spółka w tegorocznych planach ma też jeszcze zakup „Rodeo” i lodowiska.

Po wakacjach będą kontynuowane prace w parku. Alejki mają zostać wybrukowane. Wkrótce powinny się rozpocząć konkursy ofert. Spółka zarządzająca Esplanadą remontuje też przedwojenny budynek. Docelowo w przyszłym roku ma tam zacząć działać kawiarnia.

Część inwestycji prowadzonych jest dzięki dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. więcej na stronie www.ParkEsplanada.pl