×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nieprawdziwe informacje. Ekran telefonu przedstawia twarz dziecka, a za nim jest twarz starego mężczyzny

Mieszkańcy Szklarskiej Poręby,
we współczesnych mass-mediach, zwłaszcza w Internecie bardzo łatwo zamieścić fałszywą informację. Agresor na Ukrainę, Federacja Rosyjska, poprzez swoich agentów i zwolenników, rozpowszechnia dużą ilość nieprawdziwych informacji. Mają wzbudzić w nas Polakach wątpliwości i panikę, abyśmy nie wspierali Ukrainy, nie udzielali Ukraińcom pomocy, abyśmy ze strachu przyjęli rosyjski punkt widzenia.
To znana od ZAWSZE metoda, tak zwana wojna psychologiczna.
NIE WIERZCIE we wszystko, co do Was dociera. Korzystajcie z wiarygodnych stacji radiowych, telewizyjnych i nadawców internetowych. Jeśli macie wątpliwości, które są wiarygodne — skupcie uwagę na znanych, od lat działających kanałach radiowych, telewizyjnych i stronach internetowych.
Nie udostępniajcie też dezinformacji brzmiących sensacyjnie, podejrzanie, niewiarygodnie! Lepiej czegoś nie przekazać, niż wywołać ferment społeczny.

Stale też uważajcie na podejrzane numery dzwoniących do Was, próby wyłudzenia danych osobowych, dostępu do kont bankowych i wszelkich informacji osobistych, które wykorzystane w nielegalny sposób mogą narazić Was na straty finansowe, materialne i dobrego imienia.