×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Odstąpienie od kar za nielegalny pobór wody oraz odprowadzanie ścieków i wód opadowych

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ogłasza abolicję, czyli odstąpienie od kar za nielegalne podłączenie do wodociągu lub kanalizacji, jeśli dobrowolnie to zostanie zgłoszone. W takim przypadku zostanie zawarta umowa, a  spółka nie będzie domagała się kary z artykułu 28 ustawy z 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Nielegalny pobór wody i odprowadzanie ścieków, w tym odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej, powodują wzrost kosztów utrzymania systemu wodno-kanalizacyjnego. Akcja ma zredukować straty spowodowane nielegalnym poborem wody i ujawnić podłączenia do kanalizacji. Także ścieków ze zużycia wody z własnych studni.

Abolicja Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji obowiązuje będzie do 31 marca 2022 roku. Po tym terminie nielegalny pobór wody, nielegalne odprowadzenie ścieków oraz odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej, ujawnione w trakcie kontroli, zakończy się złożeniem wniosku o nałożenie kary.

Aby zalegalizować pobór wody i odprowadzanie ścieków wystarczy zgłosić się do oddziałów KSWiK w każdej gminie obsługiwanej przez spółkę. W Szklarskiej Porębie oddział ma siedzibę przy ulicy Bolesława Prusa 7, telefon 757 172 112, e-poczta: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Źródło: Zarząd KSWiK