×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba wspiera miejscowe organizacje pożytku publicznego

Miasto Szklarska Poręba przystąpiło do programu Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych zachęcającego do przekazywania 1 % podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego działającym w mieście.

Rozlicz PIT w Szklarskiej Porębie
Projekt WSPIERAJ LOKALNIE powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

Współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, a w szczególności organizacjami pożytku publicznego (OPP) jest podstawą dobrego funkcjonowania lokalnej społeczności. Doroczne rozliczenie się z podatku to zarazem czas, kiedy wielu Polaków raz w roku przekuje darowiznę organizacjom społecznym. WSPIERAJ LOKALNIE ułatwia nie tylko złożenie zeznania podatkowego (PIT) na terenie zamieszkiwanej przez podatnika jednostki samorządowej, ale jeszcze dodatkowo przekazanie 1 % właśnie miejscowym OPP.
Do programu dołączyło już niemal 600 samorządów, a na listę organizacji tworzy niemal 1300 beneficjentów.

Wszystko odbywa się w bardzo prosty, łatwy sposób: rozliczamy PIT przez bezpłatną aplikację internetową PITax.pl Łatwe podatki, w której wskazujemy jedną z działających na terenie Szklarskiej Poręby organizacji pozarządowych uprawnionych do otrzymania odpisów 1 %.
Dzięki temu nie tylko mieszkańcy Szklarskiej Poręby mają możliwość skierować udział w płaconym podatku do miejskiej kasy i zarazem wesprzeć lokalną OPP. W ten sposób mogą to uczynić także osoby, które np. czasowo przebywają poza Szklarską, lecz tutaj się wychowały tutaj najdłużej mieszkały, mają najbliższą rodzinę i swoje gniazdo rodzinne, czy też czują najsilniejszą więź właśnie z naszym miastem.
Udział jednostek samorządowych w przychodach z podatku dochodowego może wynosić nawet ok. 50%.

Przekaż 1% w Szklarskiej Porębie
Projekt WSPIERAJ LOKALNIE powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

Na obszarze Szklarskiej Poręby aktualnie działają dwie organizacje pożytku publicznego z siedzibą w mieście:
Stowarzyszenie "Puch Ostu" (KRS 0000258946) oraz Bieg Piastów (KRS 0000102760).
Kolejne dwie zaś nie mają siedziby w Szklarskiej, lecz wspierają powiązane z nimi jednostki
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP (KRS 0000116212) do którego należy szklarskoporębska OSP oraz Fundacja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (KRS 0000607021) zasilające funduszami także Grupę Karkonoską GOPR.
Wszystkie cztery organizacje warto wesprzeć, bowiem wszystkie robią wiele dobrego i pożytecznego. Wybór należy do mieszkańców i sympatyków Szklarskiej Poręby — 1 % można wesprzeć tylko jedną organizację, lecz zawsze poza tym można też przekazać dobrowolną, dowolnej kwoty darowiznę.

Zachęcamy Was Drodzy szklarskoporębianie — rozliczcie się z podatku za pomocą programu WSPIERAJ LOKALNIE i wesprzyjcie swoją społeczność.