×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Konkurs ekologiczny

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?
Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci?
Zdobędziesz za to punkty, albo oddając jak najwięcej do recyklingu. Najlepsi mogą otrzymać tytuł AMBASADORA SORTOWANIA!

To tylko hipotetyczny scenariusz gry planszowej. Już wkrótce poznamy inne, z których sami chętnie skorzystamy w domu, by lepiej segregować śmieci, kontrolować ich ilość oraz jak najwięcej kierować do recyklingu.

Od 15 stycznia br. ósma edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla dzieci szkół podstawowych MISTRZ RECYKLINGU i PRZYJACIELE. Do 30 marca dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe:
1. wymyślić scenariusz gry zachęcającej do recyklingu opakowań,
2. przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku.
Wiele rad i wskazówek uczestnicy otrzymają w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej konkursu www.chlorofil.com.pl

Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej. Członkowie najlepszego ekozespołu otrzymują nagrody w formie półdniowego wyjazdu związanego z ochroną środowiska.
Ponadto w terminie 15 stycznia — 30 marca odbędzie się V Wirtualna Liga Recyklingu — rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, tablety do nauki. W tym roku po raz pierwszy przyznane też będą nagrody w formie najbardziej  potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs promuje edukację ekologiczną oraz doskonali kompetencje kluczowe takie jak korzystanie z technologii informatycznych, aplikacji internetowych przekazujących wiedzę ekologiczną nt. postaw i wzorów ekologicznego postępowania, a także recyklingu surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji nowych technologii.
Odpowiedzi na zadania konkursowe trzeba też świetnie zaprezentować, bo kryteriami oceny będzie nie tylko wiedza uczestników, ale oryginalność w podjęciu tematu oraz staranność wykonania zadania. Uczniowie będą pracować w małych zespołach, ucząc się współpracy w grupie, co jest ważnym elementem wychowania.

Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach.
Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja CHLOROFIL (nr KRS 0000393451, adres siedziby: Ropki 7 w Wysowej-Zdroju). Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Więcej na temat konkursu pod adresem www.chlorofil.com.pl
Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.