×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Laboratorium Przyszłości

Szklarskoporębskie podstawówki przenoszą się do przyszłości

Inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wesprze uczniów szkół podstawowych w w zdobywaniu kompetencji naukowych, technologicznych, inżynieryjnych, artystycznych i matematycznych (od angielskich slów w skrócie STEAM). Pozwoli także na stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie prowadzone zajęcia są ciekawe, angażujące uczniów oraz sprzyjające odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to przede wszystkim wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego. Jest niezbędne do kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia, pobudzającego ciekawość w zakresie nauk przyrodniczych, uczenia wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych i pracy zespołowej. Dzięki dobrze zbudowanej bazie uczniowie nauczą się także organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy, co przecież pomoże radzić sobie także w codziennym życiu.

Maksymalna wysokość wsparcia dla szkoły uzależniona została od liczby uczniów. Nasze szkoły otrzymały łącznie 120 tys. zł, po połowie tej kwoty dla SP 1 im. Tadeusza Kościuszki i SP 5 im. Wlastimila Hofmana.

Dofinansowanie pokryje 100 % kosztów zadania zgodnie ze złożonymi przez szkoły wnioskami. Wsparcie przekazywane zostało w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednym z warunków programu jest konieczność wydatkowania co najmniej 60 % wsparcia do końca br.

Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach zajęć obowiązkowych, ale i pozalekcyjnych.