×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Złóż wniosek przez Internet przed zmianą przepisów

Nowe przepisy od 2 sierpnia br. uniemożliwiają składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet. Bedzie to możliwe jedynie dla osób poniżej 12 roku życia.

Dlatego osoby chcące uzyskać dowód osobisty poprzez elektroniczne złożenie dokumentów, muszą się pospieszyć. Ułatwiają to usługi PhotoAiD.com i Passport-Photo, oferujące bezpłatny kreator zdjęć do dowodu osobistego, w ramach akcji Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów. Patronatem objęło ją Centrum Rządowe GovTech przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ze względu na zaległości w wydawaniu dowodów osobistych w czasie pandemii.

Kreator bezpłatnie obrabia wykonane samodzielnie zdjęcie aby spełniało warunki fotografii biometrycznej, niezbędnej do złożenia wniosku przez Internet. Dzięki sztucznej inteligencji analizuje zdjęcie twarzy. Każda fotografia jest odpowiednio kadrowana i wyostrzana, tło ujednolicane i w poprawnym kolorze.

Usługa jest bezpłatna, a skorzystanie nie wymaga rejestracji, podawania danych osobowych, pozostawiania jakichkolwiek informacji.

Źródło: CR GovTech