Rywalizacja o "Paszport rowerowy" to pomysł pani dyr. Haliny Słomki z Przedszkola Samorządowego Nr 1. Prezentujemy fotoreportaż  z wydarzenia:
fot. 1
Ósmego Maja na placu za Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego o godz. 11:30 rozpoczęły się zmagania. Na starcie stanęło ponad 60 śmiałków z dwóch przedszkoli w Szklarskiej Porębie

fot. 2
Nie było łatwo. Oprócz umiejętności prowadzenia własnego jednośladu (czasami też trzyśladu...) należało wykazać się znajomością ogólnych zasad ruchu drogowego. Pierwsza przeszkoda to strażnicy miejscy, którzy skrupulatnie oceniali jedno i drugie.

 

fot. 3
Następnie puzzle ze znaków drogowych i znowu egzamin ze znaków.

 

fot. 4
Komisja mierzyła czas i oceniała przedszkolaków. Po długich naradach, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich obecnych, "Paszporty rowerowe" otrzymali wszyscy startujący!


 

fot. 5
Nastąpiło wręczenie dokumentu i odblaskowych kamizelek oraz słodki poczęstunek. 

fot. 6  i  7
Za chwilę Straż Pożarna udzieliła wszystkim lekcji udzielania pierwszej pomocy. To istotna umiejętność dzięki której możemy pomóc ofiarom wypadków i nie tylko 

fort. 8 i 9
Dzieci mogły nareszcie oddać się zabawie, którą stanowił brawurowy przejazd w kałuży. Radość trwała czasami aż do oderwania się elementu mechanizmu napędowego, czyli pedałów.
Tekst i zdjęcia Bartek Wójcikiewicz / albartos111