×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba niezmiennie przyjazna rowerzystomDnia 2016.09.29 wieczorem, podczas uroczystej gali Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-EXPO w Kielcach, Burmistrz Miasta Pan Mirosław Graf odebrał certyfikat dla Szklarskiej Poręby "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Nasze miasto otrzymało ten zaszczytny tytuł po raz trzeci.

W nagrodę materiały miasta były prezentowane na stoisku PTTK oraz na stoisku naszego partnera Bike Maraton. Wspólnie zapraszaliśmy na coroczne Rowerowe Święto jakim jest Festiwal Rowerowy 2017.

Nie przez przypadek otrzymaliśmy to wyróżnienie, Szklarska Poręba to istna Rowerowa Kraina! Dysponujemy ok. 450km oznakowanych tras rowerowych w obrębie Karkonoszy i Gór Izerskich. Systematycznie wydawane są mapy i przewodniki rowerowe, a dodatkowo wszystkie trasy można znaleźć w aplikacji mobilnej, która wygrała konkurs Mobile Trends Awards 2013. Organizowanych jest tu wiele imprez rowerowych jak np. Rowerowy Bieg Piastów, Bike Maraton, Szosowy Klasyk, Rowerem Przez Karkonosze czy Wjazd na Szrenicę i wiele innych.

Oczywiście to wyróżnienie zobowiązuje do dalszych działań i rozwoju. Aktualnie w Urzędzie Miasta trwają prace związane z przygotowaniem projektu  Budowa Zrównoważonych Tras Rowerowych - Single Tracki. W fazie przygotowawczej jest  dokumentacja, która jest  podstawą koncepcji oraz założeń projektowych do aplikowania o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Planowany termin złożenia wniosku do tego funduszu to koniec tego roku.

 

  • Hits: 13889
  • Hits: 530
  • Hits: 475
  • Hits: 443