×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nieszczelna Instalacja Gazowa w MOPS-ieDzięki czujności i szybkiej reakcji pracowników Ośrodka Pomocy uniknięto być może bardzo poważnych konsekwencji jakie niesie ze sobą ulatniający się gaz. Po otwarciu budynku w dniu 19 maja br. kilka pracownic Ośrodka poczuło w budynku zapach gazu. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w urzędzie zarządzono ewakuację osób już znajdujących się w obiekcie i nie wpuszczono do niego pojawiających się kolejnych pracowników. Zebrano w wyznaczonym miejscu zbiórki po ewakuacji i wezwano straż pożarną. Po kilkunastu minutach na miejscu zdarzenia pojawiły się wozy strażackie oraz poinformowane o prawdopodobnym wycieku gazu pogotowie gazowe. Po zabezpieczeniu terenu wokół Ośrodka, odłączeniu prądu elektrycznego przystąpiono do identyfikacji źródła ewentualnego wycieku gazu. Na miejsce przybył także przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Po przeprowadzonych pomiarach przedstawiciele pogotowania gazowego podjęli decyzję o zamknięciu dopływu gazu do ośrodka i zdjęciu licznika gazowego. Straż pożarna po włączeniu prądu w budynku zezwoliła pracownikom na powrót do codziennych obowiązków. Przeprowadzona kilka dni później próba szczelnościowa instalacji wykazała przecieki gazu w kilku miejscach instalacji, co spowodowało konieczność jej natychmiastowej wymiany.

Nieszczelna Instalacja Gazowa w MOPS-iePrzy takich okazjach warto przypomnieć wszystkim właścicielom obiektów o obowiązku dokonywania przeglądów istniejących w obiektach instalacji ze szczególnym wskazaniem na instalacje gazowe, kominy i wentylacje. Często wczesne wykrycie nieszczelności instalacji może uchronić przed tragedią.

Na wspomnienie zasługuję fakt, że w tym samym czasie kiedy trwała akcja straży pożarnej w Ośrodku, wyciek gazu nastąpił także w jednym z podmiotów gospodarczych mieszczących się na początku ulicy Jedności Narodowej, pozbawiając także na jakiś czas dopływ gazu do Referatu Promocji.

(MOPS-MSL)