×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Młoda Szklarska w piłkę kopieCoraz więcej dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych i w przeszkoli uczestniczy w treningach piłki nożnej organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.
Ich zaangażowanie szczególnie widoczne było na Minimistrzostwach Deichmana.

Są to największe zawody dla dzieci do lat 13. Rozgrywki mają charakter ogólnopolski; od tego roku gościły one w najważniejszych ośrodkach miejskich na terenie wszystkich województw.

Minimistrzostwa to turniej otwarty. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry. Początkujący mogą stawiać bezpiecznie pierwsze kroki w dużym turnieju, a bardziej zaawansowani otrzymują szansę doskonalenia swoich umiejętności.

Mecze rozgrywane były w 32 lokalizacjach. Udział w turnieju wzięło ponad 18 000 dzieci z całej Polski. Każde z nich za swój trud i wielotygodniowe zmagania zostało uhonorowane medalem i imiennym dyplomem. Zwycięzcy zawodów w zeszłym roku pojechali na mecz Bayernu Monachium!

Młoda Szklarska w piłkę kopieW tym wielkim święcie piłki nożnej rywalizowały dwa zespoły ze Szklarskiej Poręby, w barwach Słoweni i Salwadoru, trenujące pod czujnym okiem Pana Pawła Janczury w zajęciach piłkarskich, które prowadzi już od kilku lat MOKSiAL. Oba zespoły przez dwa miesiące walecznie reprezentowały nasze Miasto w rozgrywkach w Jeleniej Górze. Wspólnie rozgrywając 40 meczy. Emocji nie było końca, rodzice, którym serdecznie dziękujemy fantastycznie dopingowali i wspierali nasze zespoły. To był naprawdę świetnie spędzony czas. Naszym małym piłkarzom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie tylu fantastycznych chwil.

SALWADOR: Fabian Przewłocki, Krzysztof Boleszczuk, Patryk Murawski, Piotr Olszański, Jan Kruczek, Aleks Bukat, Tymon Świtalski, Szymon Biernat, Szymon Romańczuk, Patryk Trzmiel

SŁOWENIA: Jan Popłoński, Franciszek Popłoński, Bartosz Olas, Alan Kirylczuk, Konrad Kowalczyk, Marcel Świerczek, Mikołaj Jukniewicz, , Maksymilian Lewandowski, Witold Płoskonka, Tomasz Janczura.

Podczas Finałów eliminacji w Ramach Pikniku Piłkarskiego rozegrany został również mecz kobiet w którym wzięły udział mamy naszych piłkarzy. Dziękujemy im za ten piękny gest, rywalizacja w tej kategorii wyzwoliła w naszych małych piłkarzach emocje dotąd nieokazywane, a kolejne zwycięstwa uskrzydliły i dodały energii po trudach całodniowych rozgrywek. To był wspaniały dziań.

MOKSiAL – dziękuje wszystkim za doping, zaangażowanie i wsparcie – jesteście wielcy :)

(MOKSiAL)

  • Hits: 1194
  • Hits: 1039
  • Hits: 394
  • Hits: 311
  • Hits: 438
  • Hits: 403