×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

15 października o godz. 15.15 w Samorządowym Integracyjnym Żłobku „Magiczny Świat Maluchów” rozpoczęliśmy imprezę integracyjną, która odbywała się pod hasłem: "Święto Pieczonego Jabłka" – jest to odpowiedź na przedszkolne „Święto Pieczonego Ziemniaka”, jednak z uwagi na preferencje żywieniowe naszych podopiecznych, menu oraz scenariusz zostały nieco zmodyfikowane.

Pieczone jabłka wystąpiły w roli głównej, lecz nie zabrakło innych kulinarnych akcentów nawiązujących do tematu – była więc także szarlotka, drożdżówka z jabłkami, jabłka suszone, sok jabłkowy, kompocik jabłkowy....żłobeczek przystrojony jabłuszkowymi dekoracjami a w emocjach tańców i zabawy niektórzy pochwalić się mogli rumianymi jak jabłuszka policzkami :-)
Krasnoludki zabawiły nas wierszykiem o jabłuszkach i „tańcem przytulańcem”, a Smerfiki z całych sił chciały zadowolić swoich przybyłych gości bawiąc się z nimi w zabawę "Balonik" oraz śpiewając piosenkę ze swoimi Opiekunkami.
Były konkursy rodzinne, w których brali udział solidarnie dzieci wraz z rodzicami . Dzieci w obecności rodziców ciągnęli losy z „jabłuszkowego” drzewa i tym sposobem mogli sobie wywróżyć swój przyszły zawód -  nie zabrakło chłopców którzy będą „baletnicą” czy dziewczynek, które będą „budowlańcem” – jak równouprawnienie to na całego !

Największe emocje wzbudziły wyścigi w poszukiwaniu jabłuszek po salach ( tutaj całe rodziny ambitnie podeszły do kwestii szybkości i ilości zebranych fantów  i okazało się, że to  tatusiowe byli w tym zadaniu niepokonani )

Rodzice podczas trwania imprezy mogli powymieniać się doświadczeniami i informacjami na różnorodne tematy ( oczywiście wiodący był temat "dzieciaków") – w końcu w takim składzie będą się spotykać jeszcze kilka lub kilkanaście lat, podczas całej edukacji swoich małych panienek i kawalerów.
Przedział wiekowy był naprawdę imponujący, gdyż najmłodszy członek imprezy miał niespełna 10 m-cy a najstarszy niespełna 80 lat – można więc śmiało stwierdzić iż jest to impreza wielopokoleniowa.

Dziękujemy rodzicom za poczęstunek, który pomogliście nam zorganizować !
Dziękujemy za liczne przybycie !
Dziękujemy za aktywny udział w zabawie :-) !

3Już niedługo nasi mali żłobkowicze zaczną tworzyć mały szklarskoporębski team – bójcie się więc Przedszkolaki 