Piękne słońce, rześkie powietrze i świetne humory towarzyszyły akcji „Kobiety na boiska” zorganizowanej 11 października przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Z samego rana kilkadziesiąt Pań wyruszyło w II Marszu Różowej Wstążki w ramach "Światowego dnia walki z rakiem piersi". Wędrówka z kijami  zakończyła się na boisku „Orlik” przy SP 1, gdzie uroczyście otwarto siłownię napowietrzną. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez Burmistrza Mirosława Grafa, w asyście swego zastępcy pana Stanisława Koziny, wzniesiono wspólny toast za zdrowie i pogodę ducha, któremu powstanie siłowni ma służyć.

Po małej rozgrzewce na urządzeniach napowietrznej siłowni rozpoczęła się druga niezwykle emocjonująca część akcji. Na boisku „Orlik” rozegrano  turniej piłkarski kobiecych drużyn. Wzięły w nim udział cztery zespoły : MAMUŚKI, PIŁKARECZKI i KS LECHIA PIECHOWICE i MOKSiALKI. Duch walki, zaangażowanie i emocje były na najwyższym poziomie. Złośliwcy wprawdzie twierdzili, że gorzej było z techniką, ale to nikomu nie przeszkadzało świetnie się bawić. Na murawie wybijała się drużyna Piłkareczek.  Młoda krew i zajęcia z W-F pod okiem Magdy Szalwy zaowocowały pucharem dla tego składu. Gratulujemy  wszystkim "babskim" drużynom i dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Tego dnia dodatkowo wszyscy mogli skorzystać z relaksującej platformy Schumann 3D, analizatora do pomiaru składu ciała oraz ciepłego poczęstunku.
Zapraszamy za rok do wspólnej zabawy na murawie boiska!

(tekst MOKSiAL, foto Daniel Koszela)