×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 Marek Adamczak urodził się 01 Maja 1958r. w Szklarskiej Porębie. Na nartach biegowych jeździł od dzieciństwa. W szkole podstawowej wiedział już, że jego przyszłość będzie związana z bieganiem. Po ukończeniu podstawówki rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, w jednej z dwóch szkół w dolnośląskim o profilu sportowym.

W 1976r. w Zakopanem zdobył złoto w Mistrzostwach Polski indywidualnie i w sztafecie (razem z Januszem Turkiem i Henrykiem Przybyszewskim). w 1978r. startował w Mistrzostwach Świata i zajął 23-cie miejsce indywidualnie i 9-te w sztafecie. Po ukończeniu służby wojskowej (1982-84) po ukończeniu studium pedagogicznego, został instruktorem sportu i trenował w SMS Karpacz i MKS Karkonosze. Od roku 1986 do 2004 uczył Wychowania Fizycznego w Szkole Podstawowej nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Szklarskiej Porębie.

Przez ręce Marka Adamczaka przewinęło się co najmniej 250 zawodników MKS Karkonosze i ponad 500 uczniów szkoły podstawowej nr1 w Szklarskiej Porębie. Trener organizował też wycieczki, wyjścia na basen, obozy sportowe oraz sprzęt (zimowy oraz letni).  

Od roku 2010 zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W tej chwili jest sprawny umysłowo, choć ma zakłóconą pamięć krótkotrwałą. Fizycznie jest kaleką i wymaga rehabilitacji w specjalistycznej klinice. Cały czas marzy o powrocie do czynnego uprawiania sportu. Trener jest wspierany przez MOPS w Szkklarskiej Porębie, swojego przyjaciela Janusza Turka, Fundację Wielkie Słońce oraz małą grupę swoich wychowanków.

Info na Facebook - Akcja Wsparcia Trenera Marka Adamczaka