×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Bike Maraton Szklarska Poręba '22

Od legendarnego już Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie rozpoczną się wakacje

Szklarska Poręba 25 czerwca będzie gościć kolejną z tegorocznych edycji cyklu Bike Maraton. Nie ma się czemu dziwić – Bike Maraton przecież nie może ominąć Szklarskiej Poręby, bo jest to jeden z najważniejszych wyścigów w całym cyklu.
Po trudach Bike Maratonu będzie tylko kilka dni na regenerację. We czwartek 30 czerwca rozpocznie się etapowy wyścig MTB – Bike Adventure. Te zawody potrwają aż cztery pełne dni!
Zazwyczaj niedziela po Bike Maratonie zarezerwowana była na Szosowy Klasyk, czyli jedną z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Niestety z powodu bardzo ważnego remontu drogi do Świeradowa-Zdroju, tę szosową przygodę kolarskiego tygodnia, trzeba było przełożyć na początek października. Szykujmy się więc na emocjonujący wyścig w jesiennych barwach!

Bike Maraton '22 - zawody rowerowe w Szklarskiej Porębie

 

Sobotni Bike Maraton to ściganie na czterech dystansach: FUN (17 km), CLASSIC (32 km), MEGA (51 km) i GIGA (80 km). Najdłuższy dystans to w pionie do pokonania prawie 2500 m! Trasa w Karkonoszach powinna zadowolić najbardziej wymagających zawodników. Będzie wszystko, co powinno się znaleźć na górskim maratonie MTB: od ilości kilometrów i sumy przewyższeń począwszy, na technicznych trudnościach skończywszy.
Oczywiście każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie i będzie mógł wybrać dystans stosownie do swoich umiejętności i potrzeb. Pamiętajmy, że Bike Maraton to zawody dla każdego. Oprócz ścisłej krajowej czołówki i gości zagranicznych, na start decydują się też amatorzy i zwykli miłośnicy rekreacyjnej jazdy w górach. Na najkrótszych dystansach nie brakuje też rodzin i najmłodszych zawodników.
Tam gdzie trzeba Bike Maraton zapewnia najwyższy poziom sportowy. Równolegle do rywalizacji kolarskiej elity, jest miejsce na zabawę i na wielki kolarski piknik. Trudno o lepsze miejsce niż Szklarska Poręba – z jej atrakcjami, położeniem i otoczeniem. Jeśli ktoś chce na sportowo zacząć wakacje i myśli o przyjeździe w Karkonosze – Bike Maraton w Szklarskiej będzie strzałem w dziesiątkę!

Bike Maraton '22 - zawody rowerowe w Szklarskiej Porębie

Zgłoszenia do Bike Maraton w Szklarskiej Porębie przyjmowane niemal do samego startu. Wszystkie szczegóły w domowym serwisie Bike Maratonu.

Bike Adventure '22 - prawdziwa rowerowa przygoda

Tłumnie, kolorowo i międzynarodowo będzie też w Szklarskiej Porębie od czwartku 30 czerwca. Tego dnia zacznie się etapówka Bike Adventure– cztery dni jazdy w Karkonoszach i Górach Izerskich. Zawodnicy z kilkunastu krajów będą się ścigać na dwóch dystansach: CLASSIC – krótszy i PRO – dłuższy. Na obu walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Do tego oczywiście podział na kategorie wiekowe, klasyfikację drużynową i jazdę w parach.
Bazą wyścigu będą parkingi przy ulicy Turystycznej, tuż przy kompleksie Ski Arena Szrenica.

Bike Adenture '22 - prawdziwa rowerowa przygoda

Zapisy do udziału na Bike Adventuresię co prawda zakończyły – limit to 600 osób – lecz zawodniczki i zawodników warto oglądać i dopingować na ulicach i duktach Szklarskiej Poręby. Zawody zakończą się 3 lipca.

Więcej o Bike Adventure pod adresem BikeAdventure.pl

Bike Maraton i Bike Adventure - największe i najlepsze zawody rowerowe w Szklarskiej Porębie