×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Narciarz z medalem po przebięgnięciu Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jakuszycach 30 stycznia 2022 roku (fot. Krzysztof Gulbinowicz / Bieg Piastów)

Wybiegali 21 070,85 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, podczas Biegu dla WOŚP zorganizowanego przez stowarzyszenie Bieg Piastów z pomocą wolontariuszy i darczyńców, udało się zebrać ponad 20 tys. zł. Kwota niebagatelna. Nie zmniejszyła jej ani śnieżyca, ani wichura i połamane przezeń namioty organizatorów, w których miała się odbyć licytacja. Pogoda też zredukowała program wydarzeń towarzyszących.

Trzy narciarki na mecie Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jakuszycach 30 stycznia 2022 roku (fot. Krzysztof Gulbinowicz / Bieg Piastów)

Nie przestraszyło się dokazywań Ducha Gór ;) ponad 300 biegaczy narciarskich. Przyjechali, zostawili pieniądze i pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybierali oznakowaną trasę długości prawie 6 km (Dolnym i Górnym Duktem Końskiej Jamy) lub dowolną, przez siebie wymyśloną.

W tym biegu najważniejszy był cel. Nie było rywalizacji i pomiaru czasu. Były za to pamiątkowe numery startowe i medale wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polkowicach. Otrzymali je wszyscy uczestnicy Biegu dla WOŚP.

Jan Kobiałko — najstarszy wolontariusz w subregionie zbierał pieniądze podczas biegu (źródło: FB Jana Kobiałki)

Zamiast opłaty startowej obowiązywały datki wrzucane do puszek WOŚP, bądź wpłaty do puszek wirtualnych. Rachunek fundacji można było też zasilić kupując ciasta przekazane przez fundatorów. To już taka mała tradycja podczas wydarzeń charytatywnych w Jakuszycach — słodka akcja.
W ramach Biegu dla WOŚP do puszki zbierali też wolontariusze na starcie / mecie. Jednym z wolontariuszy z puszką był 82-letni Jan Kobiałko — jeden z najstarszych w Polsce.

Organizatorzy zabawy ze stowarzyszenia Bieg Piastów podsumowali dzień krótko, lecz serdecznie:
"Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i darczyńcom".

Kolejny bieg charytatywny zaplanowany jest na ostatnią sobotę marca. Będzie to zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie chorego chłopca.

Źródło: Bieg Piastów