×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka

X Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka — okazja do powitania biegowej wiosny

Z Placu Piastowskiego w Jeleniej Górze–Cieplicach Śląskich-Zdroju 10 kwietnia ‘22 wystartuje półmaraton, a kwadrans później rozpocznie się bieg na 10 km. Oba dystanse poprowadzone są na jednej pętli i wyprowadzają uczestników z Jeleniej Góry w stronę górujących nad okolicą Karkonoszy. Zawody jeleniogórskie tradycyjnie reklamują się hasłem bieg z widokiem na góry. Trudno celniejszą charakterystykę Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki. Pełnię biegowych i widokowych wrażeń gwarantuje pokonanie półmaratonu, ale jeśli ktoś chce się ścigać na krótszej trasie – jest przecież dycha.

Przy pięknej i słonecznej pogodzie trasa biegu robi niesamowite wrażenie. Wiedzie zieloną, wiosenną Kotliną Jeleniogórską, z piętrzącymi się, zazwyczaj jeszcze o tej porze roku ośnieżonymi, Karkonoszami. Finisz na urokliwych alejach Parku Zdrojowego, wśród kwitnących na forsycji, dopełnia wrażeń. Jeśli będzie mgła i chmury, o co wiosną w tym rejonie Dolnego Śląska nie jest trudno, Karkonosze z pięknych zamienią się w tajemnicze i groźne. Bywa, że ześlą w kotlinę śnieżną chmurę. Na jeleniogórskiej trasie wszystko jest możliwe.

Asfaltowa trasa biegu jest wymagająca, selektywna i nie ma tu miejsca na nudę. Kolejne dzielnice Jeleniej Góry, mijane miejscowości, zbiornik wodny w Sosnówce, zakręty, podbiegi i piękne krajobrazy sprawiają, że czujemy się jak w górach, a bieg jest przecież uliczny!
Zatem nie można nie wybrać na inaugurację biegowej wiosny nic innego, tylko Cieplice Śląskie-Zdrój!

Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dzisiątka

Zapisy na oba dystanse właśnie ruszyły. Warto skorzystać z pierwszych, promocyjnych opłat za start. Jeleniogórska Dziesiątka do 15 lutego kosztuje tylko 69 zł, zaś Półmaraton Jeleniogórski — 79 zł. Od 16 lutego opłaty wzrastają, ale nadal nie osiągną górnego limitu. Trzeba też pamiętać o promocyjnych, stałych i niskich cenach wpisowego dla rodziców biegnących z wózkami (mają osobną klasyfikację) i dla mastersów (od rocznika 1962 w dół). Zapisać się można poprzez stronę DATASPORT.

Na obu dystansach będzie klasyfikacja open dla pań i panów, klasyfikację w kategoriach wiekowych i klasyfikacje drużynowe. Szczegółów na stronie SUPERBIEGU.
Pod tym adresem można znaleźć nie tylko informacje na temat jeleniogórskiego biegania, ale także daty tegorocznych biegów górskich cyklu Super Bieg Puchar Sudetów i Ultra Sowy.

Źródło: Bike Maraton