×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rowerowy Bieg Piastów '21

Edycja Rowerowego Biegu Piastów z numerem 7 okazała się nader udana

Ostatnie dwie edycje Rowerowego Biegu Piastów odbyły się w przenikliwym zimnie i deszczu. Wielu bajkerów spodziewało się więc, że w minioną sobotę (25 września '21) będzie podobne. A tym razem aura sprawiła miłą niespodziankę: kilkanaście stopni ciepła i wychylające się zza chmur słońce. Na trasie z Jakuszyc przez Orle aż pod Świeradów-Zdrój, a z powrotem przez Wysoki Kamień i Zakręt Śmierci, nie brakowało przygód. Były szybkie zjazdy po asfalcie, bardzo trudne po kamieniach, podejścia, odcinki szutrowe, trawiaste i pełne błota. Z pierwszym błotnistym odcinkiem zawodnicy zmierzyli się już na pierwszym kilometrze. Potem było już z górki ;-). Wiele emocji rozniecał zjazd z Wysokiego Kamienia. Lepsi techniczni bardzo chwalili jako wymagający, znakomity i szybki. Całkiem liczni ocenili go jako niezwykle trudny, więc zsiadali z rowerów i je sprowadzali.

Wspaniale wyglądała rywalizacja o pierwsze miejsce wśród mężczyzn na dystansie GIGA. Starli się dwaj rewelacyjni zawodnicy: Łukasz Szrubkowski i Sebastian Wolny. Oderwali się od rywali i o tym, że lepszy okazał się Sebastian, zadecydowały ostatnie kilometry. W tym właśnie zjazdy z Wysokiego Kamienia. Na mecie triumfator promieniał ze szczęścia i przypomniał, że rok wcześniej wygrał Rowerowy Bieg Piastów na dystansie MEGA.

 Rowerowy Bieg Piastów '21

Wśród pań na dystansie GIGA znów najlepsza okazała się królowa jakuszyckich tras rowerowych — Dominika Niemiec. Wygrała ze sporą przewagą, lecz wcale nie łatwo, bo kilka kilometrów przed metą złapała kapcia. Przewaga była jedna tak duża, że dowiozła zwycięstwo do mety niezagrożone. D. Niemiec wygrała Rowerowy Bieg Piastów po raz czwarty — drugi raz na najdłuższym dystansie.
Ponownie wygrała RBP także Alicja Marciniec. Przed rokiem w GIGA, a tym razem — z dużą przewagą — dystans MEGA. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy czas uzyskał Maciej Skowron. Nieznacznie dłużej jechali Ariel Kozłowski i Aleksander Piech. Na dystansie MINI z kolei oglądaliśmy zmagania Michała Decewicza z Sergiuszem Wieczorkiewiczem oraz Adrianny Janiszewskiej z Natalią Chorostkowską.

 Rowerowy Bieg Piastów '21

W Rowerowym Biegu Piastów startowały też całe rodziny, seniorzy, spotykani izerskich trasach narciarskich i biegowych o wszystkich porach roku. Udział wzięło wielu debiutantów, co cieszy organizatorów. Serca rosły nie tylko rodzicom, kibicującym dzieciom w Rowerowej Przygodzie.

Dzięki łaskawej pogodzie nikt nie spieszył się do domu. Atrakcji w Szklarskiej Porębie–Jakuszycach nie brakowało: mobilna wystawa z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź, stoiska partnerów, dekoracje najlepszych. Na koniec odbyło się podsumowanie Wielkiego Jakuszyckiego Szlema — rywalizacji o trofeum dla finiszujących w najdłuższych dystansach Letniego, Zimowego i Rowerowego Biegu Piastów. Dokonało tego 76 osób.

 Rowerowy Bieg Piastów '21

Rowerowy Bieg Piastów zorganizowało stowarzyszenie Bieg Piastów, ze wsparciem grona sponsorów i partnerów: PKO Bank Polski, KGHM Polska Miedź SA, Quest, Brubeck, Fenwick’s, Kross, Volvo, Interferie, Grinday, Termy Cieplickie, Galeria Sudecka, Województwo Dolnośląskie, Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Patronami honorowymi byli: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronem medialnym był Program I Polskiego Radia.

 Rowerowy Bieg Piastów '21

WYNIKI

GIGA (około 61 km) ukończyło 258 osób, w tym 33 panie.
mężczyźni
1. Sebastian Wolny 2:22:57
2. Łukasz Szrubkowski 2:23:51
3. Maciej Kataliński 2:28:12
kobiety
1. Dominika Niemiec 2:43:04
2. Katarzyna Dąbrowicz 2:52:48
3. Agnieszka Węgrzyn 2:58:54

MEGA (około 41 km) ukończyły 373 osoby, w tym 47 pań.
mężczyźni
1. Maciej Skowron 1:33:31
2. Ariel Kozłowski 1:33:37
3. Aleksander Piech 1:33:42
kobiety
1. Alicja Marciniec 1:40:51
2. Elwira Kuziel 1:47:26
3. Iwona Rychlewska 1:47:33

MINI (około 19 km) ukończyło 241 osób, w tym 79 pań.
mężczyźni
1. Michał Decewicz 37:06
2. Sergiusz Wieczorkiewicz 37:11
3. Mirosław Kajoch 38:22
kobiety
1. Adrianna Janiszewska 43:13
2. Natalia Chorostkowska 44:47
3. Karolina Maczuga 47:48

Pełne wyniki na Data Sport

Źródło: Bieg Piastów