×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rowerowy Bieg Piastów 21

Wyścig ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach odbędzie się po raz siódmy, a już cieszy się środowiskową legendą. Zawodnicy co roku rywalizują, bez względu na pogodę. Czasem w zimnie i deszczu, czasem w słońcu i wietrze. Nieraz w błocie po osie. Wyzwanie nabiera wartości, a smak mety jest słodszy. Rowerowy Bieg Piastów początkowo był uznawany za łatwy wyścig, idealny na debiut w górach. Z powodu wymagającej aury zyskał jednak sławę trudnego wyzwania. Zwłaszcza na najdłuższym dystansie.

Kolejna rywalizacja odbędzie się 25 września — w najbliższą sobotę, na pięknych trasach Gór Izerskich. Kolarze górscy wyjadą na dystanse MINI — 19 km, MEGA — 41 i GIGA — 61. Pierwszym zamierza przejechać ponad trzy setki zawodników, drugi — czterystu, a trzeci — niemal trzystu. Rowerowa Przygoda z udziałem około stu dzieci będzie dopełnieniem ścigania. Od dawna nie ma wolnych miejsc na wszystkich trzech dystansach. Można się dopisać tylko na Rowerową Przygodę.

Rowerowy Bieg Piastów 21

Trasy Rowerowego Biegu Piastów, częściowo wykorzystywane zimą na przez narciarzy, to wspaniałe dukty leśne, odcinki kamieniste, trawiaste i asfaltowe, pomiędzy górskimi osiedlami Szklarskiej Jakuszycami, Orlem, Białą Doliną, górą Wysoki Kamień, aż po wierzchołki nad Świeradowem-Zdrojem. Na Wysoki Kamień wjadą GIGA-nci. Będą wśród nich pretendenci do zaszczytnego tytułu zdobywcy Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. To wyróżnienie dla tych, którzy w jednym roku ukończą zimowy, letni i rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.

Tegoroczną nowością będzie klasyfikacja firmowa, a atrakcyjnym wydarzeniem towarzyszącym — przyjazd mobilnej wystawy z okazji 60-lecia KGHM, przedsiębiorstwa od wielu lat wspierającego wiele inicjatyw społecznych, w tym działalność stowarzyszenia Bieg Piastów. Na kibiców czekać będą foodrucki oraz stoisko lokalnego, rodzinnego browaru.

Starty o godz. 10 rozpoczną się od dystansu GIGA w trzech grupach. O godz. 1030, także w podziale na grupy, wystartuje MEGA, a pół godziny później MINI. Dziecięca Rowerowa Przygoda rozpocznie jazdę w dwóch grupach o godz. 9 i 920. Szczegółowe informacje na www.bieg-piastow.pl.

Rowerowy Bieg Piastó 21

Szlaki turystyczne i drogi leśne w trakcie zawodów będą otwarte dla turystów, ale organizatorzy proszą wszystkich o rozwagę i ustępowanie miejsca zawodnikom. Z pewnością ucieszą się, gdy będą dopingowani. Zawodnicy i kibice — nie zostawiajcie nic w górskim lesie! Wszelkie opakowania po jedzeniu i napojach należy zabrać ze sobą i wyrzucić w miejscu zakwaterowania. Las zostawiamy czysty!

Organizatorem Rowerowego Biegu Piastów '21 jest stowarzyszenie Bieg Piastów, które jest wspierane przez grono sponsorów i partnerów. Generalnym jest PKO Bank Polski, głównym — KGHM Polska Miedź SA, technicznymi — Quest oraz Brubeck. Partnerami są: Fenwick’s, Kross, Volvo, Interferie, Grinday, Termy Cieplickie, Galeria Sudecka, Województwo Dolnośląskie, Miasto Jelenia Góra i Miasto Szklarska Poręba. Patronami honorowymi są: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronem medialnym jest Program I Polskiego Radia.

Źródło: BP

Rowerowy Bieg Piastów - sponsorzy i partnerzy