×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

7. Letni Bieg Piastów w Gróach Izerskich (fot. Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów — 24 i 25 sierpnia na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach

Prawie półtora tysiąca biegaczy z różnych stron Polski weźmie udział w 7. Letnim Biegu Piastów. Pobiegną na dystansach od 250 metrów do niemal pięćdziesięciu kilometrów.

Letni Bieg Piastów to letnie oblicze zimowego Biegu Piastów na nartach biegowych. Idea jego  organizacji zrodziła się z potrzeby biegania także latem, bowiem wielu zawodników narciarskich, także w porach roku bez śniegu jest bardzo aktywna. Podobnie jak zbliżający się Rowerowy Bieg Piastów, Letni doskonale uzupełnia kalendarz zawodów na izerskich trasach leśnych na obszarze Szklarskiej Poręby i gminy Mirsk.

Chociaż na Polanie Jakuszyckiej — tradycyjnym miejscu startów i mety zawodów biegowych i rowerowych organizowanych przez stowarzyszenie BIEG PIASTÓW — trwa budowa  nowoczesnego ośrodka sportowego, nie utrudni to biegania. Miasteczko sportowe usytuowane zostało na wolnym terenie tuż opodal placu budowy. Trasy biegowe, przepiękne dukty leśne w Górach Izerskich ukażą biegaczom najpiękniejsze miejsca pasma: osiedle Orle, rzekę i osadę Izerę, Cichą Równię, Wysoki Kamień i Zakręt Śmierci.

Wśród zgłoszonych zawodników są zarówno wybitni wyczynowcy, amatorzy, jak i dzieci. W programie zawodów każdy znajdzie coś dla siebie. Z trasą ultramaratonu zmierzy się 400 biegaczy, w półmaratonie wystartuje ich ponad 400, a na 11 kilometrów wybiegnie ponad trzystu zawodników. Rekreacyjny marsz z kijkami wybrało 100 osób. Na krótkie trasy zachęcające do ruchu dzieciaki, Wyprawy Zucha i Biegu Przedszkolaka, zgłosiło się ponad dwieście śmiałków.

Limity Jakuszyckiej Jedenastki i biegów dzieci nie są jeszcze zamknięte — wciąż można dołączyć: poprzez stronę internetową lub w biurze wydawania numerów startowych, mieszczącym się w Interferie Sport Hotelu Bornit przy Mickiewicza 21 w Szklarskiej Porębie. Dzieci będą mogły się także zgłaszać w sobotę i niedzielę w miejscu startu w Jakuszycach.

Letni Bieg Piastów to wiele więcej niż bieg. Organizatorzy — dzięki znakomitym partnerom i sponsorom — zapewniają wiele dodatkowych atrakcji. PKP IC przygotuje strefę animacji dla dużych i małych, jest także partnerem biegów dziecięcych. Termy Cieplickie zorganizują strefę sportu i aktywności, przeprowadzą rozgrzewkę biegaczy oraz zabawy i konkursy. Poczta Polska zadbała o promocję Letniego i Rowerowego Biegu Piastów na plakatach w swoich 400 placówkach w całym państwie. Po raz kolejny wsparcia promocyjnego Biegowi Piastów udzielają samorządy Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i województwa dolnośląskiego.

W pobliżu startu i mety będzie strefa gastronomiczna z foodtruckami i grillem oraz ekspozycyjna. Renomowani producenci zaoferują szeroki asortyment akcesoriów dla sportowców. Nie zabraknie oczywiście stanowiska z gadżetami Biegu Piastów.

Partnerami Technicznymi Letniego Biegu Piastów są Brubeck, Foods by Ann, Interferie S.A., Sponsorem Generalnym PKO Bank Polski, a Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź. Uczestnicy Letniego Biegu Piastów mogą wziąć udział w charytatywnej akcji Fundacji PKO Banku Polskiego Biegnę dla Ewy. Dzięki biegaczom fundacja przekaże pieniądze na leczenie 4-latki.

Trzy godziny bezpośrednich relacji z Letniego Biegu Piastów, w tym rozmowy z interesującymi gośćmi na temat Szklarskiej Poręby, Karkonoszy i Gór Izerskich, przeprowadzi, w ramach swojej popularnej audycji Lato z Radiem, główny patron medialny — Radiowa Jedynka. Reporterzy Jedynki będą w Jakuszycach już od czwartku, 22 sierpnia, przekazując informacje na temat zawodów.

Program 7 Letniego Biegu Piastów

Sobota 24 sierpnia, Szklarska Poręba-Jakuszyce

godz. 9 Start Jakuszyckiego Ultramaratonu na 50 km
godz. 10 Start Jakuszyckiego Półmaratonu na 21 km
godz. 1015 Start Wyprawy Zucha (uczniowie klas I-VI)
godz. 1110 przewidywane ukończenie półmaratonu przez zwycięzcę
godz. 13 przewidywane ukończenie ultramaratonu przez zwycięzcę

Niedziela 25 sierpnia, Szklarska Poręba-Jakuszyce

godz. 10 Start Jakuszyckiej Jedenastki
godz. 1020 Start Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking
godz. 1030 Start Biegu Przedszkolaka