×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przez Góry Izerskie i Karkonosze podczas 4 dni jazdy na dwóch dystansach (240 km PRO z niemal 7000 m przewyższeń) przejedzie 6 setek kolarzy z kilkunastu krajów

Od 29 czerwca do 2 lipca. Gdzie? Oczywiście w Szklarskiej Porębie.
Jedyna polska etapówka, na której można zdobyć punkty do rankingu UCI startuje w sobotę, 29 czerwca. Jedziemy na dwóch dystansach (CLASSIC – krótszy, PRO – dłuższy), ścigamy się indywidualnie, w kategoriach wiekowych, open oraz w klasyfikacji kolarskich teamów.
Na liście startowej zawodnicy z Czech, Niemiec, Rosji, Holandii, Danii, ale też z USA, Kataru, Namibii i Japonii.

Cyro Space Bike Adventure Szklarska Poręba 2019

Pierwszy etap (sobota, start o 11) to konkretna rozgrzewka w Górach Izerskich. PRO ma 72 km i przewyższenie ponad 2000 m. CLASSIC pojedzie za to tylko 26 km z przewyższeniem prawie 700 m. W niedzielę PRO da trochę oddechu, bo dystans jest krótszy – 58 km i 1500 m w pionie, a trasa przeniesie się z głównego grzbietu Gór Izerskich we wciąż nie odkryte zakamarki Grzbietu Kamienickiego. CLASSIC zaproponuje tego dnia 30 km i 900 m przewyższeń.
Trzeci dzień to już podnóże Karkonoszy. PRO tego dnia będzie mieć 62 km i przewyższenie 1750 m, a na trasie czeka niespodzianka – świeże, nowiutkie i jeszcze mało „objechane” karkonoskie single tracki w rejonie Jagniątkowa i Przesieki. Jeśli komuś będzie mało (a pewnie będzie), to na etapie nr 4 organizatorzy dołożą jeszcze trochę singli.
Dystans CLASSIC tego dnia będzie miał 28 km rozłożone na 770 m w pionie. Czwarty dzień krótkiego dystansu nie będzie ulgowy – 1000 m przewyższeń i 34 km. Na medal i koszulkę finishera trzeba sobie przecież zasłużyć! W sumie CLASSIC da prawie 120 km na czterech etapach. Długi dystans zafunduje ostatniego dnia prawie 50 km, przewyższenie 1400 m i jeszcze więcej singli!

Profile wysokościowe etapów Bike Adventure 2019 Szklarska Poręba

Profile wysokościowe etapów wyścigu Bike Adventure

W bazie wyścigu Bike Adventure działać będzie strefa regeneracji, której hitem będzie pewnie kriokomora Cryospace, ale dostępnych zabiegów będzie znacznie więcej. Nad masażami i zabiegami przywracającymi zawodników do formy po trudach każdego etapu będzie także czuwał Wielospecjalistyczny Szpital Orthos. Będzie oczywiście serwis, pyszne posiłki po każdym etapie, codzienne dekoracje, kolarskie party dużo dobrej kolarskiej zabawy.
To nie koniec kolarskich wrażeń i emocji w Szklarskiej Porębie! 6 lipca wyjątkowa edycja Bike Maratonu czyli Ultra Bike Maraton z dystansem 100 km na dystansie GIGA, a dzień później Szosowy Klasyk!

Sezon na etapówki otwarty – najwyższy czas na kolejną edycję Cryospace Bike Adventure!

 Cyro Space Bike Adventure 2019