×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wielkimi kołami zbliża się tydzień rowerowego szaleństwa

Rozpocznie się już 29 czerwca od jedynych polskich zawodów etapowych wpisanych do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

UCI Cryo Space BIKE ADVENTURE

Bike (Week) Adventure

Etapowy, 4-dniowy wyścig MTB od kilku lat rozgrywany jest w Szklarskiej Porębie. UCI gwarantuje pojawienie się na starcie najlepszych zawodników z całej Europy, którzy będą w Górach Izerskich i Karkonoszach zbierać punkty do rankingu Unii. To ściąga również do Szklarskiej Poręby czołówkę polskiego MTB. Poza tym co roku mamy coraz więcej uczestników z zagranicy — w tym roku w BIKE ADVENTURE pojadą reprezentanci aż 17 państw, w tym np. z USA, Kataru, Namibii i Japonii. Oczywiście będą też sąsiedzi — Czesi, Niemcy i Rosjanie oraz inni zawodnicy z Unii Europejskiej, np. Danii i Holandii. Łącznie niemal 600 zawodników przez 4 dni będzie się ścigać po izerskich i karkonoskich ścieżkach. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach: dłuższym PRO (mapa i profil wysokościowy BIKE ADVENTURE PRO) i krótszym CLASSIC (mapa i profil wysokościowy BIKE ADVENTURE CLASSIC). Przeprowadzona też będzie klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w kategoriach wiekowych, w kategorii par i zespołów.

Wyścigom towarzyszyć będzie duża strefa regeneracji: zawodnicy będą mogli skorzystać m.in. z masażów, zabiegów w kriokomorze Cryospace i wielu innych zabiegów.

Gdybyście chcieli wystartować - zapraszamy za rok ;-). Na tegoroczne wyścigi zapisy są już zamknięte.

Więcej o rowerowej przygodzie przeczytacie w oficjalnym serwisie Bike Adventure.

Ultra BIKE MARATON

Po kilku dniach regeneracji i jeżdżenia rekreacyjnego oraz zwiedzania okolicy (do czego gorąco zawodników i kibiców zachęcamy) w drugi weekend lipca druga część rowerowego tygodnia.

Bike (Week) Maraton

Tegoroczna edycja BIKE MARATONU będzie już szóstą z kolei. Najstarszy, największy i najbardziej prestiżowy polski cykl maratonów MTB trudno sobie wyobrazić bez Szklarskiej Poręby. Tym bardziej, że po raz drugi organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego: dystans o długości 100 km, będzie najdłuższym z czterech całego cyklu. Poza dystansem GIGA będzie się można pościgać na dystansie 14 km (FUN), 32 km (CLASSIC) i 61 km (MEGA). Mapa i profile BIKE MARATON na dystansach FUN (15 km), CLASSIC (32 km), MEGA (61 km), GIGA (100 km)

Oddzielną ofertę mamy też dla najmłodszych cyklistów: SONKO KIDS BIKE MARATON. A dzień urozmaici wiele wydarzeń i atrakcji towarzyszących, pośród których ciekawym akcentem w strefie dziecka będzie widowisko akrobatyczne Piotra Bielaka.

BIKE MARATON w Szklarskiej Porębie zawsze był i nadal jest uznawany za jedną z najpiękniejszych i najbardziej wymagających edycji. Trasa w Karkonoszach to kwintesencja MTB i jest tu wszystko co tylko można sobie wymarzyć na wyścigu MTB w górach.
Na tę edycję BIKE MARATONU obowiązuje limit 1100 miejsc, więc warto się pospieszyć.

Szczegóły znajdziecie w serwisie BIKE MARATONU.

SZOSOWY KLASYK

Bike Week - Szosowy Klasyk

Rywalizację podczas festiwalu rowerowego zamknie wyścig, który z racji trasy coraz częściej nazywany jest izerskim klasykiem. Zawodnicy wystartują dzień po BIKE MARATONIE. Jest pomyślany jako zawody dla amatorów kolarstwa szosowego. Asfaltowe wyścigi organizowane przez Grabek Promotion wchodzą w skład cyklu skupiającego najważniejsze dolnośląskie zawody tego charakteru. Poza edycją izerską w kalendarzu cyklu są jeszcze klasyki w Miękini i Ludwikowicach Kłodzkich. Cykl nosi nazwę SZOSOWY KLASYK VIA DOLNY ŚLĄSK. Zawodnicy ścigają się zawsze na dwóch dystansach: PRO i FUN. W Szklarskiej Porębie PRO ma 72 km, a FUN 53 km. Trasa wyprowadza kolarzy ze Szklarskiej Poręby przez Piechowice do Starej Kamienicy i z Karkonoszami w tle prowadzi dalej do Świeradowa-Zdroju z metą na Drodze Sudeckiej na Zakręcie Śmierci.

Mapa i profil wysokościowy SZOSOWEGO KLASYKA (FUN 53 km)

Mapa i profil wysokościowy SZOSOWEGO KLASYKA (PRO 72 km)

Szczegóły poznacie w dedykowanym serwisie Szosowego Klasyka.

WAŻNE!!! Utrudnienia w ruchu podczas SZOSOWEGO KLASYKA — wkrótce.

Program Festiwalu Rowerowego Bike Week znajdziecie w WYDARZENIU.