×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

1 maja na trasach poprowadzonych w dzielnicy Biała Dolina odbyły się zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży - CROSS BATA w ramach Sudeckiej Młodzieżowej Ligii Sportowej. W wyścigu wzięli udział młodzi zawodnicy w weku 7-16 lat ze Szklarskiej Poręby.
Wyścig odbył się na dwóch osobnych trasach w części się pokrywających. Mała pętla miła 1600 m długości i miały ją do pokonania dwie najmłodsze

grupy wiekowe (A - 2002-2003 oraz B - 1999-2001). Dłuższa pętla mierzyła około 2500m i biegła obok Chatki Robaczka na "Ściernisko", potem przez paśniki do ujęcia wody i przez prywatną posesje do ulicy Żeromskiego na metę. Grupa wiekowa C (1996-1998) musiała ją pokonać 2 razy, łącznie około 5 km. A najstarsza grupa wiekowa D (1993-1995) 3 razy czyli około 7,5 km.

Impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem dyplomów i pieczeniem kiełbasek w drewnianym szałasie przy Osadzie Jeździeckiej BATA.

Sudecka Młodzieżowa Liga Sportowa to cykliczna impreza skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Cyklistów "Szklarska Poręba na dwóch kółkach". Najważniejszym celem tej imprezy jest propagowanie turystyki i sportu jako formy aktywnego wypoczynku. Ważnym aspektem jest również popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej tras rowerowych i narciarskich w Sudetach, oraz doskonalenie umiejętności i właściwego zachowania podczas jazdy na rowerze i na nartach.
Corocznie odbywają się cztery zawody rowerowe (letnie) i cztery narciarskie (zimowe). Przeprowadzane są w soboty, czyli dni wolne od zajęć szkolnych. Dzieci i młodzież szkolna podzieleni są na 3 kategorie wiekowe. W zależności od tego startują na trzech różnych dystansach.

WYNIKI

Tekst na bazie materiałów  z www.rowerowakraina.com