×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wiemy już prawie wszystko — BIKE MARATON 2019 gotowy do jazdy!

Będzie więcej i dłużej. Będą też powroty do miejsc dawno przez BIKE MARATON nieodwiedzanych i tam, gdzie BM nie było tylko przez chwilę. Zostają miejsca najbardziej rozpoznawalne oraz te wciąż uznawane za nowe. Bedą również takie, które spektakularnie wdarły się na listę przebojów BIKE MARATONU.
Zmienia się nieco kolejność maratonów i w niektórych przypadkach daty. W tegorocznym cyklu będzie rozegranych aż dwanaście wyścigów, a finał znów — w Sobótce. Jeśli czegoś z lat ubiegłych nie będzie, to tylko dlatego, że nowe propozycje i lokalizacje uzupełnią tę lukę.

Sezon od 13 kwietnia w Miękini

To już niemal tradycja, więc nie ma powodów do zmian. Kolarska Polska zacznie więc jeździć właśnie w Miękini, która stanie się tym samym wiosennym pierwiosnkiem polskiego MTB.
Organizatorzy z tylko sobie wiadomych źródeł wiedzą, że tegoroczna zima ma być długa. Z tego powodu góry będą musiały na kolarzy poczekać. W oczekiwaniu na spływ śniegu z Gór Bystrzyckich, pościgamy się na Górze św. Anny i oczywiście w Zdzieszowicach (27 kwietnia). Dopiero 11 maja przyjedziemy do Polanicy-Zdroju aby przywitać górską wiosnę w pełnej krasie.
Czwarty w kolejce będzie UCI MARATHON SERIES w Jeleniej Górze – 2 czerwca. Tempo będzie wartkie, bo 15 czerwca start we Wiśle na wymagające trasy w Beskidzie Śląskim. Przyjazd tam to niezły pomysł, bowiem 6 lipca ULTRA BIKE MARATON w Szklarskiej Porębie. Przetarcie łożysk przed wyjątkowym startem jest wręcz wskazane. Zwłaszcza, że w Karkonoszach będzie do wykręcenia 100 km. Najdłuższy dystans!
Śląska, o tkackich tradycjach Bielawa zawsze zaprasza w okolicach 20 lipca — właśnie tego dnia BIKE MARATON wyjedzie w Góry Sowie.
Na nieco niższym pułapie odbędzie się za to kolejna runda cyklu, zaplanowana na drugi miesiąc szkolnych wakacji. W Obiszowie pojedziemy 4 sierpnia. Czy jest jeszcze ktoś, kto się tam nie ścigał? Czy jest ktoś, kto nie chce się tam ścigać raz jeszcze?

Zjazd do bazy wczesną jesienią

Wreszcie u progu września przyjdzie pora na największy powrót sezonu, a chyba nawet kilku ostatnich lat. Karpacza w kalendarzu BIKE MARATONU dawno nie było, a jego oczywisty potencjał warto wykorzystać. Stanie się to 25 sierpnia. Zaraz po mieście pod Śnieżką drugi powrót sezonu 2019. Do Ludwikowic Kłodzkich przyjedziemy po krótkiej przerwie. Z nową energią do wyścigu po tej stronie Gór Sowich, za to po zupełnie nowych ścieżkach, szlakiem tajemnic i starych sztolni, u podnóża Wielkiej Sowy. Zaproszenie organizatorzy wystawili na 7 września.
W kolejce do finału jest Świeradów-Zdrój. W sam raz na koniec kalendarzowego lata – 21 września.
I wreszcie finał! Po ubiegłorocznych doświadczeniach i zachwytach nie mogło być inaczej – to będzie Sobótka. Dwunasta, finałowa edycja BIKE MARATONU 2019 odbędzie się 12 października.

Jak w poprzednich latach – zawody BIKE MARATONU będą sąsiadowały w kalendarzu z innymi, organizowanymi przez sztab Macieja Grabka. Szykujcie się na kolejne edycje: SZOSOWEGO KLASYKA, na etapówkę UCI BIKE ADVENTURE, na MAJA WŁOSZCZOWSKA MTB RACE, UPHILL RACE ŚNIEŻKA, a jeśli ktoś będzie chciał odpocząć od roweru i kolarstwa, również na kolejne górskie biegi cyklu RUNNER'S WORLD SUPER BIEG.

Po szczegóły zaglądajcie na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton

Źródło: BIKE MARATON

 • Hits: 245
 • Hits: 224
 • Hits: 237
 • Hits: 297
 • Hits: 232
 • Hits: 210
 • Hits: 218
 • Hits: 214
 • Hits: 248
 • Hits: 240
 • Hits: 233
 • Hits: 222