×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W nocnym bieganiu różnice płci się zacierają…

Klara Moravcova była trzecia na 50 km stylem dowolnym w biegu Worldloppet w Finlandii, a dzień później przegrała tylko z dwoma mężczyznami w Nocnej Jedenastce. Klasa! Szybciej finiszowali tylko Martin Švarc i Mateusz Szczotka.

Nocna Jedenastka to trzeci start w 43. Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Po raz pierwszy rozegrana została w stabilnych warunkach pogodowych. Nie było śnieżycy, ani potężnego mrozu, jak w przeszłości. Trasa była bardzo szybka i niejeden zawodnik zaliczył upadek. Przygody zresztą na trasie były rozmaite: Grzegorz Sokoliński, znany dotychczas ze spóźniania się na start, zgubił w trakcie biegu telefon, a ktoś inny zgubił czołówkę. Jedna pani narzekała z humorem na mecie, że straciła z oczu męża…

Atmosfera była przyjacielska, ale nocne ściganie było mocne. Nie tylko o te najwyższe lokaty. Wiele osób chciało poprawić swoje czasy z poprzednich startów na tej trasie. Na przykład Zbigniew Kubiela, który na mecie był zadowolony, że pobiegł poniżej godziny.
„Nie mogłem się tu zgubić, bo znam te trasy na pamięć. Dodatkowo przebiegłem trasę zawodów przed ich rozpoczęciem”, opowiadał Wiesław Dul, dla którego Nocna Jedenastka była przetarciem przez pięćdziesiątką.

Z czołówki wyścigu klasę pokazała Klara Moravcova. Wczoraj pobiegła w pięknym stylu 50 km w Finlandia-hiihto, a dziś rządziła w Jakuszycach. To żadna sensacją. Jej dorobek, zwłaszcza juniorskie medale mistrzostw świata w biathlonie, a potem miejsca na podium w biegach Worldloppet — świadczą same za siebie. Wyprzedziła dwie rodaczki, co oznaczało, że całe damskie podium należało do pań z Czech.

Następna konkurencja 43. Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek. To biegi na 6 km stylem klasycznym i na 30 km dowolną techniką. Ten drugi bieg zaliczany jest do Worldloppet.

Wyniki w NOCNEJ JEDENASTCE
mężczyźni
1. Martin Švarc SKI KLUB Jabłoniec nad Nysą (29:32)
2. Mateusz Szczotka SKI KLUB Jabłoniec nad Nysą (29:35)
3. Adrian Cheba SMS Karpacz (31:03)

kobiety
1. Klára Moravcová SKI KLUB Jabłoniec nad Nysą (30:51)
2. Tereza Hujerová SKI KLUB Jabłoniec nad Nysą (32:35)
3. Jana Jetmarová SKI KLUB Jabłoniec nad Nysą (34:03)

Bieg ukończyło 256 osób, w tym 78 kobiet.

Źródło: stow. BIEG PIASTÓW

  • Hits: 226
  • Hits: 221
  • Hits: 221
  • Hits: 218
  • Hits: 229
  • Hits: 228
  • Hits: 221