×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Start – Harrachov, meta – Szklarska Poręba. Słupki graniczne przysypane śniegiem, śnieg ubity ratrakiem, a na15 km trasie 77 zawodników z Polski i Czech. Wspólnie i bez granic.

 

21 grudnia 2007 roku Polska weszła do Układu Schengen, w związku z czym zniesiono kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi. Aby uczcić to wydarzenie narodził się pomysł Biegu Bez Granic z Harachova do Szklarskiej Poręby. Impreza zaplanowana na grudzień 2008 z powodu braku śniegu została przesunięta na luty 2009.

Do startu na Stadionie Biathlonowym w Harrachovie stanęli zawodnicy w czterech grupach wiekowych: juniorzy młodsi, juniorzy , seniorzy i masters. Wśród uczestników byli zarówno biegacze intensywnie trenujący przed tegorocznym Biegiem Piastów, jak i amatorzy biegający rekreacyjnie, mieszkańcy Szklarskiej Poręby, Harrachova i Turnova ale także miłośnicy biegówek z innych regionów Polski. Wszyscy wspólnie podjęli wyzwanie biegu stylem klasycznym na trasie Harrachow (Stadion Biathlonowy) – Granica – Dział Izerski – Polana Jakuszycka – Biała Dolina i bez względu na różnice w kondycji każdy z zawodników dobiegł do mety. Dla wielu startujących bieg bez granic na mapie był z pewnością biegiem sprawdzającym własne możliwości i granice wytrzymałości fizycznej.

 

Tekst Edyta Głębocka

 

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna

Współorganizatorzy: Miasto Harrachov, ESP Harrachov, Miasto Szklarska Poręba, Komitet Społeczny „Nasze Miasto”, AWF Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Mistrzostwa Sportowego

 

WYNIKI

 

Zdjęcia z imprezy w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć ZOBACZ TUTAJ