×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nie publikujmy ruchów wojsk RP w Sieci!

Na polskich drogach od niedzieli 1 maja pojawią się kolumny pojazdów wojskowych. Będą się one przemieszczać w związku z ćwiczeniami wojskowymi, zgodnie z programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Ćwiczenia będą trwać przez cały maj, a wzmożony ruch pojazdów wojskowych zauważalny będzie na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m. in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

 Nie przekazuj i nie upubliczniaj informacji o przemieszczaniu się wojska

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą przeważnie w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą eskortowane i zabezpieczone przez żandarmerię i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami.

Dowództwo Sił Zbrojnych zwraca się z APELEM aby NIE publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Każde umieszczenie w Sieci zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć brzemienne w skutkach konsekwencje dla bezpieczeństwa państwa.

Źródło: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych