×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Karkonoski Park Narodowy po sezonie letnim naprawia infrastrukturę

Wrzesień to czas remontów w KPN. Trwa naprawa schodów na szlaku czarnym od górnej stacji kolejki linowej na Szrenicę do schroniska Na Szrenicy. Trasę obejścia zamkniętego odcinka ukazuje mapka. W terenie oznakowana jest fladrami. Remont schodów — drobne utrudnienia — potrwają ok. 5 dni.

Remont schodów na Schernicy (wrzesien '21)

Nastąpiły także zmiany w oznakowaniu szlaków turystycznych na terenie KPN. PTTK wyznakowało szlak niebieski — Czeską Ścieżkę od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (do Czeskiej Budki). Zatem Czeska Ścieżka prowadzi na grzbiet Karkonoszy. Nowo wyznakowany odcinek poprowadzony jest od schroniska Pod Łabskim Szczytem — wspólnie ze szlakiem żółtym, a następnie odbija prowadząc wzdłuż tyczek na grzbiet Karkonoszy.

ZMiany szlaków (wrzesień '21)

Druga zmiana została wprowadzona w Karpaczu w rejonie Wilczej Poręby. Wyznaczono nowy szlak niebieski prowadzący Drogą Urszuli do Betonowego Mostu oraz zmieniono przebieg szlaku żółtego, który powrócił do swego (bardzo) dawnego przebiegu przez Wilczą Porębę. Tym samym zlikwidowany zostaje odcinek szlaku żółtego prowadzący od Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu do Betonowego Mostu wzdłuż Łomniczki. Prowadzi tędy tylko ścieżka edukacyjna KPN. Wprowadzone zmiany w Karpaczu prezentuje mapka przygotowana przez PTTK.

Źródło: Zespół KPN