×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Utrudnienia w ruchu na ulicach i szlakach

W Karpaczu w niedzielę 22 sierpnia kolarze wjadą na Śnieżkę. Po raz trzydziesty pierwszy rozegrany zostanie Uphill Race Śnieżka 2021. Z deptaka w Karpaczu wyruszy trzy setki zawodników, by pokazać się kibicom na ulicach miasta, aby szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego przez 13,5 km wdrapać się na Śnieżkę. To najwybitniejszy wierzchołek w Polsce.

Uphill Race Śnieżka 21

W związku tym kilka ulic w Karpaczu zostanie wyłączonych z ruchu od godz. 845 do godz. 930 na czas przejazdu kolarzy. Bezzwłocznie, po przejechaniu ostatniego zawodnika, ruch na ulicach zostanie przywrócony.

Trasa wyścigu:
• ul. Konstytucji 3 Maja (deptak) od urzędu miejskiego w górę
• ul. Konstytucji 3 Maja od ul. Parkowej do wyjazdu z tunelu i ul. Karkonoską (Biały Jar)
• ul. Karkonoska od Białego Jaru do ul. Na Śnieżkę
• ul. Na Śnieżkę od skrętu z ul. Karkonoskiej do bramy KPN przy kościele Wang

Uphill Race Śnieżka 21

 

Po zjeździe z dróg publicznych wyścig przebiega niebieskim szlakiem turystycznym od kościoła Wang przez: Polanę,  k. Strzechy Akademickiej, Spalonej Strażnicy, Domu Śląskiego, przez Drogą Jubileuszową na Śnieżkę.

Uphill Race Śnieżka 21

Na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego wyścig będzie trwał w godz. 9-12. O godz. 1230 nastąpi pilotowany zjazd uczestników od Domu Śląskiego do granicy KPN przy kościele Wang.

Organizatorzy przepraszają za spowodowanie utrudnień. Turystów na szlakach proszą o zachowanie ostrożności oraz dopingowanie zawodników.

Uphill Race Śnieżka 21

Więcej informacji o wyścigu można znaleźć na stronie organizatora www.uphillrace.pl

Źródło: Grabek Promotion