×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Chłopiec i kucyk podczas finałowej zabawy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie 30 stycznia 2022 roku

Finał WOŚP na Skwerze wart 10367,57 zł ,25,10 €, 122 Kč i 50 kopiejek

Wczoraj było wyjątkowe. Serduszka pokazały się w Szklarskiej Porębie. Są tutaj zawsze, lecz doroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tym dniem, kiedy objawiają swą moc. Aura co prawda dokuczała, ale nie zdołała wystudzić ciepła mieszkańców i turystów. Skwer Radiowej Trójki, kolorowy jak zawsze, zamienił się arenę pomocy.

Przedszkolaki podczas finałowej zabawy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie 30 stycznia 2022 roku

Na początek Dj Jasiu z Kosmos Mega Sound System, czyli szklarskoporębianin — Janusz Lichocki rytmicznymi dźwiękami podgrzał atmosferę. Wykorzystały ją przedszkolaki z "Dwójki" i dały czadu! :), za co publiczność podziękowała im, rodzicom i wychowawczyniom.
Dzieci popisywały się wiedzą i umiejętnościami w namiocie Lasów Państwowych — Nadleśnictwa Szklarska Poręba, a Karkonoski Park Narodowy obdarowywał ciekawymi publikacjami.

Wielkie zaangażowanie wykazał Blue Mountain Resort: poczęstunek, gorąca lemoniada, kiełbaski na ognisko, gadżety dla dzieci oraz pokaz szalonego naukowca z Time Gates — Bramy Czasu z Jeleniej Góry. Do tego Skrzydlata Ferajna, która jak to na sowy przystało, ze stoickim spokojem kwestowała wraz ze swoim opiekunem. Skwer odwiedziły też kucyki ze Zwierzaczkowa. Tak im spodobało pośród kolorowej ciżby, że nie chciały wracać do domu. Podobnie jak Klub Retro. Lansu w strojach z epoki nie było końca. :)
Trochę hałasu, a co za tym — wielkie zainteresowanie — zrobiły samochody ZEBRA rally & racing teamu. Rajdowcy przekazali fanty na licytacje WOŚP (wciąż trwają). Ponadto wylicytować można vouchery do SPA Platinum Mountain Hotel & SPA oraz z Czarny Kamień Resort & SPA.
Wieczór zwieńczył świetny występ młodego artysty ze Szklarskiej Poręby, Stacha "Pastuch" Łucia, który zgromadził sporo fanek ;-) i fanów.

O humory i hojność darczyńców podczas wydrzenia zadbał niezawodny i dowcipny Piotr Słowiński. Słodkości dostarczyły: Czarny Kamień Resort & SPA, Bistorante 654, Pączkarnia Różana. W Restauracji Topollino wolontariusze mogli się zagrzać, napić herbaty i zjeść, co było niezwykle ważne przy wczorajszej pogodzie. Do pomocy w kwestowaniu zaangażowały się radne miejskie: Małgorzata Drużkowska, Małgorzata Fiodorow i Dorota Romańczuk-Morawska oraz dwóch wolontariuszy, na których zawsze można liczyć: Mariusz Bachta i Hubert Pyczak.

Organizatorem byli członkowie lokalnego sztabu WOŚP Szklarska Poręba oraz MOKSiAL. Pomoc w organizacji okazali: MOPS, OSP, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Karkonoski Park Narodowy, Straż Miejska, Policja MZGK.

Sylwia Cybulska (MOKSiAL) / red.