×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Śladami wiedźm — konkurs

Co symbolizują wiedźmy? — otwarty konkurs fotograficzny

Na pytanie można (a nawet warto) odpowiedzieć w formie artystycznej — Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej ogłosił konkurs fotograficzny Śladami Wiedźm. Temat Śladami wiedźm można interpretować swobodnie. Każdy może weń wziąć udział. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani tym bardziej dyskryminacji płciowej. Nie trzeba być także zawodowym fotografem.  Jury oprócz laureatów i laureatek wybierze też 12 zdjęć, które wspólnie stworzą kalendarz na 2022 rok.

Konkurs organizowany jest w ramach wydarzenia Arkana - Festiwalu śladami Willa Ericha Peuckerta odbywającego się od 8 do 10 października 2021 roku. Jego inspiracją był Will-Ericha Peuckert, niemiecki etnolog, znawca kultury Śląska, zwany czasem "profesorem od czarownic", zafascynowany magią i badający wiedzę tajemną Gór Izerskich i Karkonoszy. Przybliżając sylwetkę naukowca, organizatorzy przenoszą nas w czasy, kiedy w śląskich górach żyły zielarki, szeptuchy, wiedźmy i znachorki obu płci, a także niestety zdarzały się polowania na czarownice, procesy sądowe o czarownictwo, a wg podań — prawdziwe sabaty. Festiwal ma przybliżyć odbiorcom tematykę, którą zajmował się etnolog.

Ekipa z MOKSiAL-u zachęca do zagłębienia się w zakamarki siebie, by odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym słowo 'wiedźma' się kojarzy?

Fotografie tematu należy przesłać do MOKSiAL-u. Regulamin, zgłoszenie oraz zgoda dla osób niepełnoletnich: regulamin zgłoszenie zgoda opiekuna.

Na zgłoszenia jest czas od 3 września do 3 listopada 2021 r. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Konkurs organizowany jest z okazji wydarzenia ARKANA: Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta, które dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Źródło: MOKSiAL