×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Górskie Kino

Górskie Kino

From 17.12.2022 15:00 until 17.12.2022 20:00

At Dworcowa 10

Categories: Rozrywka, Seans filmowy, Seans

Hits: 1500

Rate:

Lądek Film Lokalnie — przegląd filmów górskich, czyli festiwalowych 5 filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady.

W Kinie za Rogiem 16 i 17 grudnia '22 r. przy ul. Dworcowej 10 w Szklarskiej Porębie
Zaprasza Miejski Ośrodek Kultury,Sportu i Aktywności Lokalnej

Sprzedaż i rezerwacja biletów przez telefon 663 541 189 lub e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
9 zł ulgowy, 14 zł normalny, karnet dwudniowy 50 zł
Sprzedaż prowadzimy od 7 do 15 grudnia br.

UWAGA: w przypadku dużej frekwencji projekcje filmowe zostaną przeniesione do większej sali (obok kina). Między filmami przewidziane są 15 min. przerwy.

Seanse filmowe

Piątek -  16 grudnia 2022 r.

Godzina 1830 Accidental Life
Najlepszy Film o Sportach Górskich 2022, Stany Zjednoczone 86 min., reż. Henna Taylor
Film jest bardzo osobistym i szczerym portretem Quinn Brett, ambitnej, bijącej rekordy alpinistki, która stara się nadać sens tragedii, jaką był dramatyczny wypadek podczas wspinaczki na ścianie El Capitan, w wyniku którego została sparaliżowana.

Sobota -  17 grudnia 2022 r.

Godzina 1500 Dhaulagiri Is My Everest
Słowacja, 63 min., reż. Pavol Barabáš Występują: Zoltán Demján
W 1984 roku Zoltan Demjan zdobył 2 ośmiotysięczniki bez dodatkowego tlenu. Najpierw wszedł południową ścianą na Lhotse Shar, a potem południowym filarem na Mount Everest.  Niestety pogoda spowodowała, że jego zejście w dół zamieniło się w tragedię. Swoją lekcję życia Zoltan odebrał podczas pierwszego wejścia na Dhaulagiri w stylu alpejskim. Na pionowym filarze południowo-zachodnim czekały na niego nie tylko najwyższe trudności wspinaczkowe, ale też cenna wiedza, która odmieniła jego życie.

Godzina 1630 Droga
Najlepszy Film Wspinaczkowy, Najlepszy Film Polski, Polska, 23 min., reż. Wojciech Kozakiewicz
Krakowska scena wspinaczkowa zawsze obfitowała w osobowości z pogranicza nauki, kultury i sztuki. Dla wielu sport był oknem na świat. Niewidzialna siła, która wciąga do sportu, jest jak narkotyk. Czasem wydaje się to być pozbawione sensu, ale bez tego wszystko inne również traci znaczenie. Czy reprezentujesz kraj na arenie międzynarodowej, czy wspinasz się w skałach, czy robisz to tylko po to, aby przesuwać swoje granice — nadaje to rytm twojemu życiu. Praca i pasja. Sport i sztuka. Sprzeczności i kontrasty tworzące jedną osobowość. Czarno-biała podróż do życia człowieka wielu talentów — Macieja Dobrzańskiego.
Twórcą „Drogi” jest Wojciech Kozakiewicz filmowiec i fotograf specjalizujący się w tematyce outdoorowej. Współpracował ze światową czołówką sportowców uprawiających wspinaczkę czy highlining. Reżyser i autor zdjęć do programów o sportach outdoorowych dla Canal+ i Discovery Channel.

Godzina 1715 White Dream
Grand Prix 2022, Francja, 52 min.,reż. Mathieu Le LayFotograf przyrody Jérémie Villet uwielbia zdjęcia i zimno. Podróżuje samotnie przez białe pustkowia północnej półkuli z pulkami i z długim teleobiektywem, poszukując zwierząt, które żyją w ekstremalnie niskich temperaturach. 'White Dream' opowiada
o niedawnej wyprawie Jérémiego do północnej Kanady, gdzie przemierzał Jukon, próbując odnaleźć i sfotografować legendarne kozły śnieżne. Tereny, na których żyją te zwierzęta, są bardzo trudno dostępne. Ekstremalne zimno też nie ułatwia zadania.
Na ten niezwykły wizualnie dokument składają się przygody w dziczy, spotkania z ludźmi i ze zwierzętami, wejście w prywatny świat fotografa oraz subtelny obraz zmieniającej się przyrody.

Godzina 1830 Godspeed los Polacos
Najlepszy Film o Przygodzie i Eksploracji 2021, Stany Zjednoczone, 88 min.
Pokazuje nie tylko podróż po rzekach obu Ameryk, ale także polityczne tło wyprawy i późniejsze losy kajakarzy, którzy aktywnie zamanifestowali swój sprzeciw wobec poczynań ówczesnych władz polskich. Film jest dziełem amerykańskich twórców o polskich korzeniach: Adama Nawrota i Soni Szczęsnej.

Repertuar Górskiego kina