Rodzinne warsztaty artystyczne.

From 28.03.2015 15:00 until 29.03.2015 19:00

At Słowackiego 13, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Categories: Miejskie

Hits: 4485

Rate:

MOKSiAL zaprasza na rodzinne warsztaty artystyczne.

28 marca 2015
WITRAŻOWA DRAKA SZKLANEGO PTAKA (godz. 14:00)

Przedświąteczna witrażowa draka. O matko! Prócz ciasta zrób własnoręcznie szklanego, przepięknego ptaka!
Warsztaty skierowane są, do osób pragnących zgłębić wiadomości ze szkła artystycznego wykonując ozdoby świąteczne techniką witrażową nazywaną „Tiffany” z wykorzystaniem decoupage'u.
Tematycznie prace mają nawiązywać do tradycji Wielkanocnych. Zatrzymajmy się na 4 godziny by w MOKSiALu stworzyć jajo a może kukułkę lub inne cuda. Ważne by w pracy nawiązać do symboliki wiosny, odrodzenia, ptaków i ich budek lęgowych a  kolorystyka i motywy powinny być radosne, zabawne i dowcipne ponieważ śmiech to zdrowie, zaręczamy będzie ciekawie!
Warsztaty poprowadzi Edyta Kulla mama sporej gromadki pociech, doświadczona animatorka kultury w szklanych inspiracjach.
Dzieci poniżej 16 roku życia koniecznie w towarzystwie osoby dorosłej!

MALOWANIE PISANEK METODĄ BATIKOWĄ (godz. 16:00)

Na warsztatach poznamy tradycyjną, ludową metodę malowania pisanek. Technika wymaga sporej koncentracji, ale efekt jest warty pracy.
Tworzenie pisanek metodą batikową polega na nanoszeniu na skorupkę jajka wzoru z wosku pszczelego za pomocą kopystki (małego lejka), a następnie gotowanie jaja w barwnym wywarze.
Metoda jest znana w różnych krajach, różnica widoczna jest we wzorach. Najstarsze wzory wykonywane woskiem to znaki solarne (rozety, rozety wirujące, wizerunki słońca z promieniami), symbole światła i błyskawic. Z czasem pojawiły się motywy geometryczne (kreski, szlaczki, kropki i ich kombinacje), a także roślinne (gałązki, listki, kwiatki) i wreszcie zoomorficzne (baranki, ptaszki).
Zajęcia zdobienia wydmuszek prowadzi Maryia Ivanyshyn, artystka ludowa z Ukrainy.
Zapisy w sekretariacie MOKSiAL, decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona!
Kontakt: (75) 717 36 14, e:mali: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

29 marca 2015
SŁODKIE FANTAZJE (godz. 15:00)

czyli najbardziej preferowane zajęcia wśród dzieci, bo czekoladowe. Każdy uczestnik mały i duży będzie mógł udekorować za pomocą słodkich dodatków i według własnej fantazji swoje wielkanocne jajko lub zajączka. Powstałe dzieła z pysznej czekolady oczywiście nadają się do konsumpcji.
Zajęcia prowadzi Monika Krakowska.

Plakat do pobrania [Adobe Acrobat PDF - 1.2 MB]