×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba stale przyjazna rowerzystomSzklarska Poręba  raz czwarty, i trzeci raz z rzędu, otrzymała certyfikat Gmina Przyjazna Rowerzystom. To zaszczytne miano przyznano nam wcześniej w latach 2012, 2015 oraz 2016, w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie od 3 do 10 tys.

W 2017 roku po raz drugi przyznano nagrodę Grand Prix. Mogła o tą nagrodę ubiegać się gmina, która trzykrotnie otrzymała certyfikat. Nagrodę tą w 2017 roku otrzymuje gmina Józefów (woj. lubelskie)!
W dniu 30 sierpnia 2017 roku Jury w składzie:

  1. Ministerstwo Sportu i Turystyki - Katarzyna Podhorodecka
  2. Polska Organizacja Turystyczna – Wojciech Norkowski
  3. Związek Powiatów Polskich – Rudolf Borusewicz
  4. TrybEco S.A – Jakub Koźba
  5. Regatta Polska – Kamila Gruszka
  6. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze- Jolanta Śledzińska

oceniło zgłoszenia .

Wręczenie Grand Prix, certyfikatów i wyróżnień oraz nagród od patronów i sponsorów odbyło się w dniu 21 września 2017 roku podczas 8. edycji Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo. Certyfikat odebrał Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Idea stworzenia konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Zapraszamy rowerzystów do Szklarskiej Poręby. Mamy dla Was ponad 450km tras rowerowych. Posiadamy szeroka ofertę imprez rowerowych takich jak m.in. Bike Week, Rowerowy Bieg Piastów, Młodzieżowa Sudecka Liga Sportowa, oraz wiele innych. Użytkownicy smartfonów (z systemem Android lub IOS) mogą skorzystać z naszej aplikacji, gdzie znajdą mapy ze wszystkimi szlakami rowerowymi (i nie tylko), atrakcjami, bazą noclegową oraz wydarzeniami w Szklarskiej Porębie.

  • Hits: 12666
  • Hits: 630
  • Hits: 753
  • Hits: 694