×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

24. ochotników oddało swoją krew w darze życia dla innych. Podzielili się tym, czym każdy zdrowy człowiek może podzielić się zawsze...ale nie zawsze chce. Tym razem chętnych było więcej. Gotowość do oddania krwi zgłosiły 42 osoby.

4 kwietnia 2009 roku w całej Polsce, również w Szklarskiej Porębie, odbyła się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Akcja organizowana jest przez kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych i z roku na rok obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej miast i miasteczek. W tym roku zbiórka odbywała się we wszystkich województwach w Polsce.
W Szklarskej Porębie organizacją akcji zajął się Klub Motocykli Ciężkich "SOKOLE OKO" przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, Wojciechem Biernatem - właścicielem Chaty Biesiadnej Fenix na Skwerku Trójki oraz Fundacją "Krewniacy". Ze strony miasta swoją pomoc zaoferował Referat Promocji Miasta i MOKSiAL.
Udział w zbiórce na Skwerze "Trójki, wzięli nie tylko mieszkańcy miasta, ale także motocykliści z Brzegu Dolnego i Wrocławia. Każdy ochotnik mógł oddać 450 ml krwi.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy akcji i wszystkim, którzy oddali krew. Wg pracowników Centrum Szklarska Poręba osiągnęła w akcji bardzo dobry wynik. Zebrano 10,8 l krwi.