×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Lato w Szklarskiej Porębie zaczęło się na dobre i będzie... dobre ;-)

Jest lato 2021 roku. Ledwie mgnienie oka temu było lato '20, a dwa mgnienia — '19. Czas pod znakiem wirusa umyka prędko. Za prędko, bo codzienność nieprzeplatana pozytywnymi wrażeniami, pięknymi emocjami, uwznioślającymi doświadczeniami przytłacza, wypala i tylko nas postarza.
Ubiegłoroczne lato przyszło z nadzieją, że po kilku miesiącach strachu, ograniczeń, wyrzeczeń będzie już normalnie. Czyli tak, jak w '18, '17, 16... To była nadzieja złudna. Nadeszła jesień i epidemia wybuchła ze spotęgowaną siłą. Jeśli ktoś ma sceptyczny doń stosunek, niech się rozejrzy w swym otoczeniu i przypomni sobie twarze pogrzebanych znajomych, przyjaciół, członków rodziny, współpracowników. Niemal nie ma osoby, która nie znałaby kogoś zmarłego na COVID. Jesień, zima i wiosna przemknęły nam niepostrzeżenie. Mamy kolejne lato, które znów niesie nadzieję. Wszyscy chcemy by ta nadzieja nie była płonna, by normalność, wróciła i została.

Lato wystartowało
Mistrzostwa Przedszkolaków na Stadionie sportowym im. Wiesława Kiryka

Lato wystartowało
Warsztaty mineralogiczne w Muzeum Ziemi JUNA

Jesteśmy o wiele mądrzejsi, bardziej doświadczeni i pokorniejsi. Zarazem potrzebujemy radości, międzyludzkich kontaktów, pracy, płynących z niej dochodów i życia jakie lubimy. Dlatego właśnie Szklarska Poręba postanowiła przywitać lato z nadzieją, że wirus nie zdemoluje kolejnego roku i będziemy mogli się cieszyć górami, lasami i atrakcjami.
Zaprosiliśmy więc Marka Niedźwieckiego, świetnie znanego i kojarzonego ze Szklarską Porębą, przez wieloletnią jego obecność w mieście, aby zagrał na lato swe ulubione utwory. Naszych przedsiębiorców poprosiliśmy by pokazali to, co w mieście mamy najlepszego.
Tak właśnie się zrodził pomysł na 3...5...7... LATO START!

Lato wystartowało
Kąpiel w Izerze podczas biegu z Biegiem Piastów

Lato wystartowało
Piana-party i miasteczko strażaka w Platinum Mountain

Wydarzenie na wskroś sieciowe, w dwóch wymiarach, bo spięliśmy w siatkę niemal 30 punktów miasta, a zarazem postawiliśmy na mocną obecność w globalnej sieci Internet. Radio 357 i TV Strimeo transmitowały na żywo audycję z jednego z naszych najpiękniejszych tarasów na Złotym Widoku. Zaś na Facebooku kilkunastu organizatorów pokazywało swoje punkty bogatego programu.
W ten dzień, 19 czerwca, u progu letniego przesilenia, nie można było się nudzić. Kto był, kto specjalnie przyjechał, kto przedłużył pobyt, na pewno znalazł coś dla siebie i nie miał zbyt wielu powodów do niezadowolenia...

Lato wystartowało
Spacer z leśnikiem szlakiem pomników przyrody

Lato wystartowało
Gra terenowa aGdzie.to zainteresowała niejedną rodzinę

"Cudowna sobota w fantastycznym towarzystwie, dziękujemy!"

"Ale tu jest pięknie...... 357 WYMIATAJĄ"

"Piękna sobota, Pan Marek, muzyka i góry"

"Dziękujemy za wspaniałe emocje!"

"Było super dziękujemy za świetną zabawę"

"Było super, czekamy na następne imprezy dla naszych Przedszkolaków"

"Dziękujemy za super zabawę"

Takich zdań, komentarzy, wypowiedzi do relacjonujących otwieranie lata w Szklarskiej Porębie mass-mediów, było bez liku. To chyba najlepiej świadczy, że wszyscy potrzebowaliśmy tego dnia :-).

Dziękujemy serdecznie naszym partnerom, spontanicznym pomocnikom, mieszkańcom (za cierpliwość i wyrozumiałość oraz aktywny udział), turystom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby początek lata w Szklarskiej Pozostawił w nas wiele radości na całe lato.

Zapraszamy do odwiedzania naszych atrakcji, obiektów, gastronomii, gór, lasów i rzek. Do zobaczenia w Szklarskiej Porębie!