REGULAMIN GRAND PRIX Szklarskiej Poręby

3.05. Memoriał Jurka Zawadzkiego - wyścig na 20 km

  Memoriał Jurka Zawadzkiego - współtwórcy systemu tras rowerowych wokół Szklarskiej Poręby to bardzo szybki wyścig "Point to Point" z metą i startem przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Krótka, 19 km trasa jest bardzo szybka, choć charatekryzuje się jednym dłuższym podjazdem. swietnie jednak nadaje się do rozruszania zakwasów po maratonie w Karpaczu, to pierwsza okazja do zdobycia punktów w wyścigach formatu XCC, XCP i XCT w cyklu Karkonosze Tour MTB.
więcej

 
27.06. Maraton Szklarski

27 czerwca Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie opanowana zostanie przez rowerzystów. Miejsce znane z organizacji  Biegu Piastów - największych w Polsce zawodów w narciarstwie biegowym, teraz stanie się areną zmagań kolarzy górskich.

"Maraton Szklarski" zaliczany jest do szybkich, choć jedna pętla wynosi 27 km. Skalę trudności oceniono na 3.  Na trasie są dwa ostre podjazdy na: Kozi Grzbiet i Samolot.

18.07. Wyścig Australijski

Szrenicki Wyścig Australijski i MTB Sprint, czyli dwa wyścigi jednego dnia dla miłośników maratonów i cross country.
Wyścigi Australijskie rozgrywane są na torach. W Szklarskiej Porębie już drugi raz będzie to wyścig na trasie cross MTB. Przyjedźcie z rodzinami i przyjaciółmi, aby was dopingowali. To chyba jedyny wyścig MTB, podczas którego można obserwować zmagania zawodników na niemal całej trasie. Jest duuuużo emocji.
 

15.08. Festiwal Rowerowy - maraton

Maraton Festiwalu Rowerowego - najstarsza tegon typu impreza w polsce poprowadzona po kultowej trasie z podjazdem na Petrowkę.To trzeba zaliczyć. Tylko dwa dystanse.

więcej

29.08 Bike Maraton Szklarska Poręba - Jakuszyce (mini, mega, giga)

więcej
 

10.10. Maraton Ducha Gór (mini, mega, giga)

Trasa finałowego Maratonu Ducha Gór poprowadzona jest szlakami między Szklarską Porębą, a Michałowicami. Charakteryzuje się dużą różnorodnością częstymi zjazdami i podjazdami.
Trasa jest raczej sucha, przebiega w większości drogami szutrowymi. Jednak po deszczu w miejscach, gdzie jest prowadzona zrywka może pojawić się trochę błota. Uwaga: na niektórych kamienistych odcinkach po deszczu, albo gdy jest wilgotno, może być ślisko. Na ścieżkach wiele szyszek. Wjeżdżając na 860 m n.p.m. klimat jest zbliżony do alpejskiego na wysokości 1500 m.